Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Znamy termin Superpucharu Polski

Znamy termin Superpucharu Polski

Znamy już termin i miasto rozegrania tegorocznego meczu o Superpuchar Polski, w którym jako krajowy mistrz udział weźmie PGE Skra Bełchatów. Rywalizować będzie z Treflem Gdańsk, który wywalczył Puchar Polski.

Superpuchar Polski to wyjątkowe spotkanie, w którym każdego roku mierzą się mistrz oraz zdobywca krajowego Pucharu. Pomysł rozgrywania meczów o to trofeum pochodzi z Włoch, gdzie wzorowano się na rozgrywkach piłkarskich. Na południu Europy po raz pierwszy Superpuchar w siatkówce wręczono w sezonie 1996/97, a w górę podnieśli go zawodnicy Cuneo, czyli niedawnego sparingowego rywala PGE Skry.W Polsce po raz pierwszy mecz o Superpuchar Polski (wówczas jeszcze Superpuchar PZPS) rozegrano w 1995 roku, a wygrał go AZS Częstochowa (pokonał Morze Szczecin 3:0). Przez kolejne lata nie organizowano jednak podobnych spotkań, aż do roku 2012. Wtedy zagrała w nim PGE Skra (jako zdobywca Pucharu Polski) i pokonała Asseco Resovię 3:0. Kolejnymi zwycięzcami Superpucharów Polski byli Asseco Resovia (2013), PGE Skra (2014), Lotos Trefl Gdańsk (2015) oraz ponownie PGE Skra (2017).

W tym roku bełchatowianie będą mieli okazję na obronę trofeum. Jako mistrzowie Polski zagrają w Superpucharze z Treflem Gdańsk, który wygrał Puchar kraju. Wiadomo już, że mecz odbędzie się 24 października, tradycyjnie w hali zdobywcy Pucharu Polski, czyli w tym przypadku w Trójmieście.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved