Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Znamy termin mistrzostw świata 2022 w Rosji

Znamy termin mistrzostw świata 2022 w Rosji

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

Mistrzostwa świata mężczyzn 2022 r. odbędą się w Rosji. Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej ogłosiła termin, w jakim odbędzie się mundial. Podano również kilka z miast gospodarzy turnieju.

Kolejna edycja Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn odbędzie się w kultowych miastach Moskwie, Sankt Petersburgu, Kaliningradzie, Krasnojarsku, Kazaniu, Jekaterynburgu, Ufie i Nowosybirsku w terminie od 26 sierpnia do 11 września. Tym samym turniej dotknie całej Rosji i pozostawi pozytywną spuściznę dla kraju i regionów. Dwa kolejne miasta-gospodarze zostaną ogłoszone w przyszłym roku.W mistrzostwach wezmą udział 24 ekipy, podzielonych na sześć grup. Pierwsza faza odbędzie się w dniach 26-29 sierpnia. Do kolejnej rundy awans wywalczy 16 z nich, podzielone zostaną na cztery grupy. Ta część turnieju odbędzie się w dniach 2-4 września. Decydująca faza to Final Six (7-11 września).

– To zaszczyt być gospodarzem Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn FIVB tutaj w Rosji. Miasta-gospodarze mają tak wiele różnych rzeczy do zaoferowania i czekamy na przyjęcie fanów siatkówki na świecie w naszym pięknym kraju – powiedział prezes Rosyjskiej Federacji Siatkówki i wiceprezydent CEV Stanislav Szewczenko. – Mamy szczęście, że w Rosji istnieje tak wiele istniejących klubów światowej klasy, które są gotowe zapewnić najlepsze warunki dla sportowców i najlepsze wrażenia kibiców dla naszych widzów. Jesteśmy przekonani, że dostarczymy jeden z najlepszych w historii Mistrzostw Świata w siatkówce FIVB i zorganizujemy wydarzenie, którego nikt nie zapomni – dodał.

Zespoły zakwalifikują się do mistrzostw świata mężczyzn i kobiet poprzez zupełnie nowy proces kwalifikacji. Automatyczny awans uzyskuje gospodarz oraz aktualny mistrz świata, czyli Polska. Dwie najlepsze drużyny z każdego z mistrzostw kontynentalnych 2021 również zapewnią sobie kwalifikacje. O pozostałe 12 miejsc powalczą pozostałe 24 drużyny, najwyżej sklasyfikowane w światowym rankingu.

źródło: CEV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved