Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Znamy sztab szkoleniowy Cuprum Lubin

Znamy sztab szkoleniowy Cuprum Lubin

Do sporych zmian nie tylko kadrowych dojdzie w Cuprum Lubin. Miedziowi w nadchodzącym sezonie będą mieli zupełnie nowy sztab szkoleniowy. Klub już jakiś czas temu poinformował, że nowym trenerem lubinian został Patrick Duflos, któremu pomagał będzie Tomasz Wasilkowski, zaś teraz wiemy, że do sztabu dołączyli również Łukasz Łojas, a także Mateusz Musiał.

Poszczególne kluby grające w PlusLidze odkrywają coraz więcej kart na nowy sezon. Podobnie czynią działacze Cuprum Lubin, którzy oficjalnie poinformowali o skompletowaniu sztabu szkoleniowego. Już kilka tygodni temu wiadomo było, że w kolejnym sezonie miedziowych nie poprowadzi Gheorge Cretu, który po kilku latach rozstał się z lubińską drużyną. Jego następcą został Patrick Duflos, który do pomocy będzie miał Tomasza Wasilkowskiego, a sztab uzupełnią Łukasz Łojas oraz Mateusz Musiał. Ten pierwszy będzie pełnił w Cuprum pełnił rolę trenera przygotowania fizycznego, natomiast ten drugi będzie statystykiem drużyny.Łukasz Łojas jest absolwentem AWF-u Katowice. Poprzednio pracował w Aspire Academy for Sports Excellence w Doha oraz jako trener przygotowania motorycznego ASCA (Australian Strength and Conditioning Association). Prowadzi własny blog sportowy. Mateusz Musiał w poprzednim sezonie pracował jako statystyk w MKS-ie Będzin.

Przypomnijmy, że w międzysezonowej przerwie z Cuprum rozstali się już między innymi Grzegorz Łomacz (rozgrywający) oraz Paweł Rusek (libero). Miedziowy klub jednak nie próżnuje, a jego nowymi nabytkami zostali doświadczony rozgrywający – Michal Masny oraz przyjmujący – Filip Biegun i Milos Terzić, a to jeszcze na pewno nie koniec zmian w lubińskiej drużynie.

źródło: inf. własna, ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved