Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Znamy system rozgrywek PlusLigi w sezonie 2017/2018

Znamy system rozgrywek PlusLigi w sezonie 2017/2018

Rada Nadzorcza Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. podjęła uchwałę o składzie PlusLigi i Orlen Ligi na sezon 2017/18. Jednocześnie prezesi klubów ustalili też systemy grania w obu ligach.

Rada Nadzorcza Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. podjęła uchwałę o składzie PlusLigi i Orlen Ligi na sezon 2017/18. – Liga kobieca nie zmieniła swego składu w porównaniu do rozgrywek 2016/17, bo KSZO Ostrowiec wygrało barażową rywalizację z Wisłą Warszawa – mówi przewodniczący Rady Nadzorczej Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. Andrzej Gołaszewski.Natomiast w PlusLidze mamy jedną zmianę, w miejsce AZS-u Częstochowa, który przegrał mecze barażowe o utrzymanie, do ligi weszła drużyna Aluron Virtu Warta Zawiercie – dodaje.Jeżeli chodzi o PlusLigę sezonu 2017/18, to szansę na walkę o medal będzie miało aż sześć najwyżej sklasyfikowanych ekip po fazie zasadniczej. Dwie najlepsze drużyny mają automatyczny awans do półfinału, a ekipy z miejsc 3-6 będą walczyły o dwa pozostałe miejsca w półfinałach. Wszystkie mecze play-off odbywać się będą do dwóch wygranych meczów.

Po zakończeniu fazy zasadniczej z ligi spadają bezpośrednio 15 i 16 zespół. Zespoły z miejsc 13 i 14 rozegrają mecze o uniknięcie barażu. Ostatecznie mecze barażowe z mistrzem 1. ligi (do 3 zwycięstw) rozegra 14 ekipa PlusLigi w klasyfikacji końcowej.

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved