Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Znamy skład reprezentacji Polski siatkarzy na uniwersjadę

Znamy skład reprezentacji Polski siatkarzy na uniwersjadę

Reprezentacja Polski siatkarzy wystąpi na 30. Letniej Uniwersjadzie, która odbędzie się w Neapolu. Trenerem tej drużyny będzie Paweł Woicki, a jego asystentem Daniel Pliński. W sobotę selekcjoner biało-czerwonych na antenie Polsatu Sport zdradził, z usług których siatkarzy skorzysta podczas tego turnieju.

30. Letnia Uniwersjada odbędzie się w Neapolu w dniach 3–14 lipca. Polscy siatkarze w rozgrywkach grupowych zagrają z Kanadą, Brazylią, Iranem i Francją. Polska zgłosiła trzynastu zawodników, z których dwunastu pojedzie na turniej. W tej sytuacji trener wybierze najprawdopodobniej jednego z dwóch zgłoszonych libero.Skład reprezentacji Polski siatkarzy na 30. Letnią Uniwersjadę:
Rozgrywający: Michał Kędzierski, Łukasz Kozub
Atakujący: Damian Domagała, Bartosz Filipiak
Przyjmujący: Paweł Halaba, Bartłomiej Lipiński, Piotr Łukasik, Kamil Semeniuk
Środkowi: Bartłomiej Lemański, Patryk Niemiec, Jan Nowakowski
Libero: Jędrzej Gruszczyński, Mateusz Masłowski

W takim składzie będziemy przygotowywać się do uniwersjady. Miejmy nadzieję, że w takim składzie pojedziemy do Neapolu, że nie przydarzy się żaden uraz. Przechodząc na drugą stronę, będąc trenerem, to jest najważniejsze. Sukcesy, sukcesami, ale najważniejsze, by żaden zawodnik nie nabawił się kontuzji – powiedział Paweł Woicki.

Polscy siatkarze powalczą w Neapolu o piąty medal w historii swych występów w uniwersjadach. Do tej pory wywalczyli jeden złoty (1991), dwa srebrne (1993 i 2013) oraz jeden brązowy (1959). Poprzedni występ to rok 2013 i 27. Letnia Uniwersjada w Kazaniu. Podopieczni trenera Radosława Panasa pokonali wówczas w ćwierćfinale Koreę Południową 3:2 (22:20 w tie-breaku), w półfinale Ukrainę również 3:2, ale w finale przegrali z Rosją 0:3.

Na ostatniej uniwersjadzie, którą zorganizowano w 2017 roku w Tajpej, turniej siatkarzy wygrał Iran, przed Rosją i Japonią. W turnieju pań Rosjanki pokonały w finale Japonki, a po brąz sięgnęła Ukraina.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, siatkówka akademicka

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved