Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Znamy skład Polek na Montreux Volley Masters

Znamy skład Polek na Montreux Volley Masters

fot. FIVB

Trener żeńskiej reprezentacji Polski Jacek Nawrocki podał czternastoosobowy skład kadry, która weźmie udział w towarzyskim turnieju Montreux Volley Masters. Będzie to ostatni akt sezonu reprezentacyjnego dla biało-czerwonych, które nie zakwalifikowały się na mistrzostwa świata. 

Za siatkarkami reprezentacji Polski całkiem udany występ w Lidze Narodów, a przed nimi towarzyski turniej, który odbędzie się w Szwajcarii. O ile dla wielu ekip będzie on przetarciem przed mistrzostwami świata, o tyle dla podopiecznych Jacka Nawrockiego będzie to ostatni akord sezonu reprezentacyjnego. Szkoleniowiec polskiej kadry właśnie odkrył karty przed zawodami w Montreux.Czternastoosobowa reprezentacja została wybrana spośród 22 zawodniczek powołanych pod koniec lipca. W czasie przygotowań do docelowej imprezy sezonu nasze kadrowiczki rozegrały serie meczów sparingowych z reprezentacjami Słowenii (2:3, 4:0, 4:1), Czech (3:1, 3:1, 3:1) oraz Słowacji (5:0, 3:2, 4:0). Ostatnim sprawdzianem był rozegrany pod koniec zgrupowania w Szczyrku mecz kontrolny przeciwko młodszym koleżankom z reprezentacji U19 (5:0).

W fazie grupowej szwajcarskiego turnieju (4-7 września) Polki zagrają z Brazylią, Kamerunem i Rosją. W grupie A swoje mecze rozegrają natomiast Chiny, Włochy, Szwajcaria i Turcja. Mecze klasyfikacyjne, półfinały i finały odbędą się w sobotę i niedzielę 8-9 września.

Skład reprezentacji Polski na turniej w Szwajcarii: 
rozgrywające: Marlena Pleśnierowicz, Julia Nowicka
atakujące: Malwina Smarzek, Martyna Łukasik
środkowe: Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Klaudia Alagierska, Justyna Łukasik
przyjmujące: Natalia Murek, Martyna Grajber, Magdalena Damaske, Julia Twardowska
libero: Maria Stenzel, Justyna Łysiak

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved