Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Znamy skład Polek na Montreux Volley Masters

Znamy skład Polek na Montreux Volley Masters

fot. FIVB

Szkoleniowiec żeńskiej reprezentacji Polski, Jacek Nawrocki odkrył karty przed turniejem Montreux Volley Masters. Wśród 14 wytypowanych przez niego zawodniczek większość stanowią te, które grały w kadrze w poprzednim sezonie.

Reprezentacja Polski siatkarek trenuje w Szczyrku przed turniejem Montreux Volley Masters. W przygotowaniach do pierwszych meczów międzynarodowych udział biorą 22 zawodniczki, z których Jacek Nawrocki wytypował 14 siatkarek, które udadzą się na towarzyskie zmagania w Szwajcarii. Ostatecznie w gronie tym nie znalazła się Marta Wójcik, która przez kłopoty zdrowotne wypadła ze składu, choć trener z jej postawy na treningach był bardzo zadowolony. – Dziewczyny tak dobrze się prezentują, że będę miał duży ból głowy, żeby wybrać ostateczny skład na kolejne turnieje – powiedział Jacek Nawrocki.Część zawodniczek na zgrupowaniu przebywa od 23 kwietnia, a jako ostatnia do zespołu dołączy Joanna Wołosz, którą czeka jeszcze walka w finale Ligi Mistrzyń (18 maja). Trzy dni później zacznie się rywalizacja w Lidze Narodów, a Polki pierwszy turniej rozegrają w Opolu. – Ustaliłam z trenerem, że w związku z moim powrotem do kadry chcę zagrać przed polską publicznością. Później dostanę wolne i dołączę do dziewczyn dopiero podczas turnieju w Chinach. Trener zrozumiał, że miałam bardzo pracowity sezon ligowy. Grałam nawet w meczach, w których miałam odpocząć, bo moja zmienniczka była kontuzjowana – mówiła Joanna Wołosz.

Przypomnijmy, że podopieczne Jacka Nawrockiego rywalizację w Montreux Volley Masters zaczną 14 maja. Wówczas zmierzą się z Japonkami, dzień później ich rywalkami będą Chinki, natomiast na zakończenie zmagań w fazie grupowej biało-czerwone zagrają z Niemkami.

Skład reprezentacji Polski na Montreux Volley Masters:

rozgrywające:
Julia Nowicka, Marlena Pleśnierowicz

środkowe:
Klaudia Alagierska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Kamila Witkowska, Agnieszka Kąkolewska,

atakujące:
Malwina Smarzek, Magdalena Stysiak

przyjmujące:
Martyna Grajber, Natalia Mędrzyk, Emilia Mucha, Olivia Różański

libero:
Maria Stenzel, Paulina Maj-Erwardt

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy, PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved