Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Znamy skład Niemek na turniej w Ankarze

Znamy skład Niemek na turniej w Ankarze

fot. FIVB

Trener kobiecej reprezentacji Niemiec odkrył karty i podał nazwiska 14 zawodniczek, które wystąpią w Ankarze podczas turnieju kwalifikacyjnego do IO. W składzie niemieckiej ekipy znalazły się, m.in. Lenka Dürr i Heike Beier, które fani dobrze znają z polskiej ligi.

Do rozpoczęcia turnieju kwalifikacyjnego w Turcji pozostały już tylko dwa dni. W poniedziałek reprezentacje Polski, Niemiec, Rosji, Holandii, Chorwacji, Turcji i Belgii powalczą o bilet do Rio de Janeiro. Każdą z ekip czeka trudne zadanie, ale reprezentantki Niemiec są pozytywnie nastawione. – Jesteśmy dobrej myśli. Za nami krótkie, ale dość intensywne przygotowania. Znamy już Ankarę, ponieważ grałyśmy tam cztery lata temu. To może być nasz pewien atut – powiedziała Maren Brinker. – Myślę, że jednymi z faworytek turnieju są Holenderki, Turczynki na swoim terenie również będą trudne do pokonania. Uważam jednak, że mamy duże szanse, wszystko może się zdarzyć. Sądzę, że najłatwiej będzie nam pokonać Chorwatki, ale mimo to nie możemy ich lekceważyć – dodała przyjmująca niemieckiej reprezentacji.Przygotowania drużyny z Niemiec, o czym wspomniała Maren Brinker, były bardzo krótkie. Podczas nich niemiecki zespół rozegrał dwa sparingi z włoską reprezentacją. – Przygotowania były bardzo, bardzo krótkie, zaledwie pięcio-, sześciodniowe. Drugi mecz z Włoszkami był w naszym wykonaniu znakomity. Jednak nie możemy przywiązywać wagi do tych wyników, ponieważ turniej kwalifikacyjny to będzie zupełnie inna gra  – zakończyła Brinker.

Reprezentantki Niemiec w grupie A zmierzą się najpierw z Holandią, następnie z Turcją, a na zakończenie z Chorwacją. Do IO awansuje tylko najlepsza drużyna, druga i trzecia natomiast będzie miała jeszcze szansę w turnieju interkontynentalnym.

Skład reprezentacji Niemiec na turniej w Ankarze:

Rozgrywające: Mareen Apitz, Kathleen Weiss

Przyjmujące: Maren Brinker, Heike Beier, Jennifer Geerties, Lisa Izquierdo

Środkowe: Christiane Furst, Corina Ssuschke-Voigt, Anja Brandt, Wiebke Silge

Atakujące: Margareta Kozuch, Louisa Lippmann

Libero: Lenka Dürr, Lisa Thomsen

źródło: volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved