Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Znamy skład beniaminka I ligi K z Częstochowy

Znamy skład beniaminka I ligi K z Częstochowy

Aż osiem nowych siatkarek znalazło się w składzie Częstochowianki Częstochowa, która awansowała do I ligi kobiet. W zespole, który na zapleczu ekstraklasy prowadzić będzie trener Andrzej Stelmach pozostało pięć siatkarek, które kreowały grę drużyny w II lidze. Najbardziej znane nazwiska wśród nowych zawodniczek to Aleksandra Stachowicz, Hanna Łukasiewicz i Emilia Oktaba.

Zespół Częstochowianki Częstochowa dość niespodziewanie wywalczył w maju awans do I ligi kobiet, zajmując drugie miejsce w turnieju finałowym tuż za drużyną SAN-Pajdy Jarosław. Niedługo po zakończonym sezonie klub ogłosił, że nowym trenerem zespołu zostanie Andrzej Stelmach, a pomagać mu będzie Anita Krzyczmonik, dotychczasowa trenerka drużyny.Przedłużono również umowy z pięcioma zawodniczkami, które reprezentowały Częstochowiankę w poprzednim sezonie i wywalczyły awans do I ligi. W drużynie została rozgrywająca Izabela Matyszczak, środkowa Wioletta Lach, przyjmujące Agata Pietrzkiewicz i Angela Mroczek (wychowanka klubu) oraz libero Kinga Wysokińska. Jeszcze w maju Częstochowianka ogłosiła pozyskanie nowej atakującej – do drużyny dołączyła Wiktoria Szumera z PLKS-u Pszczyna.

Dziś znamy już nazwiska trzynastu siatkarek Częstochowianki, które w nadchodzącym sezonie walczyć będą w I lidze kobiet. Na pozycji rozgrywającej z Izabelą Matyszczak rywalizować będzie Aleksandra Stachowicz, która ostatni sezon spędziła w Budowlanych Toruń. Ta 27-letnia zawodniczka ma za sobą już częstochowski akcent w swojej karierze, bowiem przed ośmiu laty była siatkarką Politechniki Częstochowskiej. Również z Torunia do Częstochowy przeniosła się doświadczona przyjmująca Hanna Łukasiewicz, a skład zespołu na lewym skrzydle uzupełnia Malwina Stroińska z AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice.

Na środku siatki do Wioletty Lach dołączy Emilia Oktaba, która w ostatnim sezonie grała w Lidze Siatkówki Kobiet w barwach KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz Magdalena Ociepa, była siatkarka mistrza I ligi kobiet, Jokera Świecie. Również ze Świecia do Częstochowianki przeniosła się młoda zdolna atakująca Oliwia Sieradzka, która na tej pozycji rywalizować będzie z Wiktorią Szumerą. Skład uzupełni 19-letnia libero Julia Gierczyńska, była siatkarka Szamotulanina Szamotuły.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved