Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Znamy ośmiu finalistów ME juniorek

Znamy ośmiu finalistów ME juniorek

Zakończyła się druga runda kwalifikacji do mistrzostw Europy juniorek, które odbędą się we wrześniu w Albanii. Oprócz reprezentacji Polski kwalifikacje w ten weekend uzyskały także drużyny Serbii, Rosji, Włoch, Bułgarii, Turcji i Francji. O pozostałe cztery wolne miejsca w finałach walka trwać będzie na przełomie czerwca i lipca.

W grupie A w serbskim Zrenjaninie bezkonkurencyjne okazały się gospodynie. Reprezentantki Serbii pokonały kolejno 3:0 Węgry, 3:1 Danię i w meczu bezpośrednio decydującym o awansie 3:1 Holandię. To właśnie „Pomarańczowe” były największym zagrożeniem dla gospodyń, bowiem również szybko uporały się z Dunkami i Węgierkami, ale pozostała im walka w III rundzie kwalifikacji. W rosyjskiej Anapie „Sborna” szybko po 3:0 uporała się z Finlandią i Słowenią i już w piątek świętowała awans do finałów mistrzostw Europy juniorek. W meczu decydującym o drugim miejscu w turnieju Słowenki również bez straty seta pokonały Finlandię i to one zagrają w III rundzie kwalifikacji.Grupę C z kompletem punktów i zaledwie jednym straconym setem wygrały Włoszki i to one zagrają w finałach mistrzostw Europy. O drugie miejsce w grupie rywalizowały młode Czeszki i siatkarki z Norwegii. W bezpośrednim starciu po tie-breaku lepsze były siatkarki z Czech, ale niespodziewanie przegrały też 2:3 z Austrią. Ostatecznie drugie miejsce przypadło Norweżkom i to one powalczą w barażach. W grupie D po dwóch dniach rywalizacji komplet punktów na koncie miały gospodynie, czyli reprezentantki Grecji oraz Bułgaria. W pokonanym polu zostawiły one Szwajcarię i Estonię i o awansie do finałów ME miał zadecydować ostatni mecz turnieju. W nim siatkarki z Bułgarii dwukrotnie obejmowały prowadzenie, a Greczynki za każdym razem doprowadzały do remisu. W tie-breaku gospodynie nie dały jednak rady, ulegając 11:15 i to Bułgarki wywalczyły awans. Grecja będzie miała jeszcze jedną szansę na kwalifikację.

W grupie E w Humennem na Słowacji bezapelacyjnie najlepsze okazały się juniorki z Turcji. Pokonały one kolejno 3:0 Słowację, 3:1 Chorwację i 3:1 Hiszpanię i z kompletem punktów awansowały do finałów mistrzostw Europy. Ostatni mecz w turnieju pomiędzy Słowacją a Chorwacją decydował o drugim miejscu w grupie i zachowaniu szans na awans. W nim w trzech setach lepsze okazały się Słowaczki i to one staną przed jeszcze jedną szansą awansu. Sporo emocji było w rumuńskim Ploesti. Przed ostatnim dniem turnieju jeszcze trzy drużyny miały szansę na zajęcie pierwszego miejsca. Białoruś pokonała 3:0 Belgię i musiała czekać na wynik ostatniego spotkania. W nim niepokonane dotąd Francuzki przegrały wprawdzie 2:3 z Rumunią, ale jeden zdobyty punkt dał im bezpośredni awans do finałów ME. Drugie miejsce dzięki lepszemu bilansowi setów zajęły młode Białorusinki i to one powalczą w kolejnej rundzie kwalifikacji. Z 3. miejsca do III rundy kwalifikacji załapały się również siatkarki z Rumunii.

Uczestnicy ME juniorek:
Albania – gospodarz
Serbia
Włochy
Rosja
Bułgaria
Turcja
Francja
Polska
drużyna z III rundy kwal.
drużyna z III rundy kwal.
drużyna z III rundy kwal.
drużyna z III rundy kwal.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved