Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Znamy nową datę igrzysk olimpijskich

Znamy nową datę igrzysk olimpijskich

MKOl wraz z organizatorami XXXII Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 ogłosili dziś  nową datę imprezy. Igrzyska odbędą się w dniach 23 lipca – 8 sierpnia 2021, a igrzyska paraolimpijskie od 24 sierpnia do 5 września 2021. Decyzja została podjęta w trosce o zdrowie sportowców i wszystkich osób biorących udział w zawodach, dla ochrony interesów zawodników i ruchu olimpijskiego oraz biorąc pod uwagę kalendarz sportowy.

Przede wszystkim podkreślono, że przesunięcie igrzysk dokładnie o rok ma na celu jak najmniejsze zaburzenie kalendarza sportowego, który zapewne będzie można zbudować w dużej części w oparciu o tegoroczny. Będzie również czas na przeprowadzenie kompletnego procesu kwalifikacyjnego.Tydzień temu świat obiegła informacja, że igrzyska olimpijskie zostały przełożone, ale nie mogą odbyć się później niż w rok po pierwotnie planowanym terminie. Jak widać nowa ustalona data pokrywa się niemal idealnie. Przesunięcie wynosi jeden dzień w stosunku do zakładanej daty w tym roku.

Ważną informacją w kontekście przełożenia igrzysk jest potwierdzenie, że wszystkie dotychczas uzyskane olimpijskie kwalifikacje pozostają w mocy, co oznacza, że nasi siatkarze nie będą musieli powtarzać tego procesu. Niestety oznacza to również, że siatkarki nie dostaną drugiej szansy na awans. Proces kwalifikacyjny do igrzysk będzie się nadal toczył w dyscyplinach, w których się jeszcze nie zakończył.

Pragnę podziękować wszystkim federacjom narodowym za ich wsparcie, a także organizacjom kontynentalnym za doskonałe partnerstwo w trakcie procesu konsultacji w ostatnich dniach. Chciałbym również podziękować związkom zawodników, z którymi byliśmy w stałym kontakcie. Wszyscy razem, łącznie z władzami i organizatorami udowadniamy, że jesteśmy gotowi sprostać wyzwaniu. Ludzkość znajduje się obecnie w ciemnym tunelu, a igrzyska olimpijskie mogą być światłem na jego końcu – powiedział prezydent MKOl Tomas Bach.

 

źródło: inf. własna, www.olympic.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved