Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Znamy męskie pary reprezentacyjne na nowy sezon

Znamy męskie pary reprezentacyjne na nowy sezon

fot. archiwum

Stolica województwa warmińsko-mazurskiego ponownie gości polskich plażowiczów. Centrum Rekreacyjno-Sportowe „Ukiel” w Olsztynie przez najbliższe dwa tygodnie będzie obiektem treningowym dla siatkarzy preferujących grę na piasku, którzy rozpoczęli przygotowania do sezonu 2017.

O tym, że „olsztyńskie piaski” są bardzo dobrym wyborem, nie trzeba nikogo przekonywać. Dobrą opinię o Olsztynie mają zawodnicy, którzy przyjeżdżają tu na Grand Slam, a także głusi, którzy szlifują swoją formę przed zawodami. Teraz ośrodek nad Jeziorem Krzywym został wybrany przez polską kadrę seniorów w siatkówce plażowej, która właśnie rozpoczęła przygotowania do sezonu 2017. Jak mówi trener kadrowiczów, Grzegorz Klimek, wybór był prosty: – O wyborze zadecydowała infrastruktura. Jesteśmy tutaj drugi raz, w zeszłym sezonie przygotowywaliśmy się do roku olimpijskiego. Warunki są znakomite, mamy wszystko, czego potrzebujemy obecnie na początek przygotowań. Jest siłownia, odnowa biologiczna i ciepłe boisko. Po dwóch tygodniach wyjeżdżamy, ale możliwe, że jeszcze tu wrócimy, bo kalendarz FIVB jest tak skonstruowany, że mamy spore przerwy. Infrastruktura była decydującym czynnikiem, jeżeli chodzi o wybór miejsca na zgrupowanie.I dodaje: – Obecnie kadra liczy ośmiu zawodników i ciężko powiedzieć, czy to ostateczny kształt kadry. Mamy czterech obrońców: Jakub Szałankiewicz, Grzegorz Fijałek, Bartosz Łosiak i Kacper Kujawiak oraz czterech blokujących: Mariusz Prudel, Piotr Kantor, Maciej Rudol i Michał Bryl. Po cyklu olimpijskim zaszły pewne zmiany i związek będzie wspierał tylko cztery pary, a nie jak do tej pory pięć.

Oprócz zmian z powodu finansowych dużo zmieniło się w samych parach. Do zmian personalnych nie doszło w duecie Piotr Kantor/Bartosz Łosiak i oni dalej będą grać ze sobą. W tym sezonie jednak zobaczymy pozostałych reprezentantów w zupełnie nowych konfiguracjach. Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek po wielu latach wspólnego grania zdecydowali się na coś nowego. W tym roku Mariusz Prudel będzie grał z Kacprem Kujawiakiem, który ostatnio grał z Michałem Brylem, nowym „partnerem” Grzegorza Fijałka. Oprócz nich Maciej Rudol będzie grał z Jakubem Szałankiewiczem.

Nasi plażowicze, którzy są bardzo zadowoleni z miejsca ich treningu, plany na pierwsze zgrupowania określają dość jasno. – Nastroje są dobre i wszyscy jesteśmy bardzo ciekawi, jak to będzie po tych trzech miesiącach przerwy. Są nowe pary, jest nowa świeżość i każdy jest ciekaw, jak to wszystko będzie wyglądało. Będziemy się uczyli co komu odpowiada, np. jaką wystawę lubi nowy „partner” – mówi dla sport.egit.pl Grzegorz Fijałek. Wtóruje mu Maciej Rudol: – To jest bardzo dobre miejsce do trenowania. Hala jest świetna, można bardzo dobrze przygotować się do zawodów. Jedynym minusem jest to, że mamy tylko jedną halę, chciałoby się ich więcej, ale nie można mieć wszystkiego.

źródło: sport.egit.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved