Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Znamy komplet uczestników XVIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera

Znamy komplet uczestników XVIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera

Reprezentacja Polski, Argentyna, Iran oraz Tunezja. Tak wygląda lista uczestników najlepszego turnieju towarzyskiego na świecie, czyli Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Jego XVIII edycja odbędzie się krakowskiej TAURON Arenie, w dniach 9-11 lipca. O zwycięstwo będą rywalizować cztery drużyny, które wywalczyły prawo do walki o mistrzostwo olimpijskie w Tokio.

Przypomnijmy, że jeszcze w styczniu organizatorzy imprezy ogłosili pierwszego zagranicznego uczestnika turnieju – reprezentację Argentyny. Ostatnio podali do wiadomości, że obok drużyn trenerów Vitala Heynena i Marcelo Mendeza, do Krakowa przyjadą także Irańczycy. Dziś skład turnieju zamyka Tunezja. Taki dobór oznacza, że w TAURON Arenie Kraków zobaczymy 4 z 12 ekip z turnieju siatkarskiego na igrzyskach w Tokio.Cieszę się, że w Memoriale zagrają tylko te drużyny, które wystąpią później na igrzyskach w Tokio – mówi Jerzy Mróz, Prezes Zarządu Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. – Dodatkowo jest mi bardzo miło, że będziemy gościć Tunezyjczyków, których reprezentację prowadził przecież Hubert Wagner. To dla nas wszystkich okazja do wspomnień i realizacja celu, który sobie zakładaliśmy przy tworzeniu Memoriału – ciągłego wspominania naszego wielkiego trenera i przypominania o nim młodszym pokoleniom – dodaje prezes.

W tym momencie organizatorzy dopinają ostatnie szczegóły, wkrótce zostaną podane informacje dotyczące startu sprzedaży biletów, o czym poinformujemy w osobnym komunikacie.

XVIII edycja Memoriału będzie w tym roku wyjątkowo ważna. To nie tylko dla biało-czerwonych kluczowy sprawdzian przed startem turnieju siatkarskiego na igrzyskach olimpijskich, ruszającego już 25 lipca 2020 roku w Tokio. I co ciekawe, właśnie rywal z Memoriału – Iran – będzie naszym pierwszym przeciwnikiem w Japonii.

źródło: Fundacja Wagnera, inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved