Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Znamy grupy mistrzostw Europy minikadetów

Znamy grupy mistrzostw Europy minikadetów

fot. CEV

W środę poznaliśmy grupy mistrzostw Europy U-17 siatkarzy. Losowanie odbyło się w bułgarskiej Sofii. To tam w dniach od 13 do 21 lipca reprezentacje minikadetów powalczą o medale czempionatu Starego Kontynentu. Polska znalazła się w grupie II, w której zagra z Czechami, Grecją, Portugalią, Rosją i Włochami.

W imprezie w sumie weźmie udział 12 zespołów. Bułgarzy jako gospodarze mieli zapewniony start w turnieju. Turcja, Polska, Czechy, Finlandia oraz Włochy wywalczyły awans w pierwszym etapie eliminacji, zaś Rosja, Portugalia, Francja, Rumunia i Grecja w drugiej rundzie podczas kwietniowych turniejów kwalifikacyjnych.W fazie grupowej zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Po dwie najlepsze ekipy z każdej wywalczą awans do półfinału. Zespoły, które zajmą w nich pozycje 3 i 4 powalczą zaś o miejsca 5-8.

Mistrzostwa Europy minikadetów U-17 odbędą się po raz drugi w historii. W lipcu 2017 roku jako pierwsi po złoto w tej kategorii wiekowej sięgnęli Włosi, którzy podczas czempionatu w Turcji pokonali w finale Belgię.

Grupy mistrzostw Europy U-17 siatkarzy:
Grupa I:
Białoruś
Bułgaria
Finlandia
Francja
Rumunia

Grupa II:
Czechy
Grecja
Polska
Portugalia
Rosja
Włochy

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved