Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Znamy finalistów Akademickich Mistrzostw Polski

Znamy finalistów Akademickich Mistrzostw Polski

fot. plaza-wolnosci

Trzydzieści dziewięć zespołów z czterech województw rywalizowało w Akademickich Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej. Osiem par żeńskich i męskich zapewniło sobie awans do turnieju finałowego, który w czerwcu odbędzie się w Gdyni. We wtorek od godziny 10:00 na Placu Wolności zespoły te zagrają o najwyższe lokaty w poznańskich rozgrywkach.

Po dwóch pierwszych dniach Lotto Plaży Wolności Poznań 2017 w sercu stolicy Wielkopolski zagościły sporty plażowe. W poniedziałek i wtorek w programie imprezy zaplanowano Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce. Do rywalizacji stanęło trzydzieści dziewięć zespołów z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego. W poniedziałek poznano najlepszych osiem zespołów kobiecych i męskich, które zagwarantowały sobie udział w turnieju finałowym w Gdyni (8-11.06). We wtorek drużyny te powalczą o podium półfinału oraz korzystne rozstawienie przed wyjazdem nad morze.W Akademickich Mistrzostwach Polski kobiet do rywalizacji stanęło dziewiętnaście par. Aż osiem z nich reprezentowało stolicę Wielkopolski. Trzy zespoły wystawił KS UAM Poznań – współorganizator Lotto Plaży Wolności. Silną reprezentację przysłał również Gdańsk, który zgłosił pięć par do rozgrywek żeńskich. Faworytkami turnieju były Tracz/Ngamayama z WSPiA oraz Bronisz/Chyła z Trójmiasta. Oba teamy udowodniły swoje umiejętności, pewnie awansując do półfinału bez porażki. We wtorkowych ćwierćfinałach zmierzą się Świt/Sadowska z Elko/Szczepaniak oraz Deja/Kirsztenstein z Bukowiecka/Barabasz. Ostatnie miejsca dające awans do turnieju finałowego zajęły Baranowska/Adamowicz (UAM Poznań) oraz Dybek/Trybuła (WSG Bydgoszcz). W poniedziałek kobiety rywalizowały na boiskach Ośrodka Przywodnego Rataje Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, we wtorek przeniosą się na Plac Wolności.

W turnieju męskim o awans do finałów walczyło dwadzieścia zespołów. Siedem zespołów reprezentowało Wielkopolskę, z czego cztery stolicę tego województwa. W barwach KS-u AZS UAM Poznań wystąpili Piórkowski/Lewicki, ale szybko pożegnali się z rozgrywkami. Pewniakami do zwycięstwa wydawali się być Szczechowicz/Radzikowski reprezentujący Uniwersytet Przyrodniczy. Team Proskos – triumfator Warta Cup z zeszłego tygodnia – potwierdził swoją dominację i pewnie awansował do niedzielnego półfinału. Najtrudniejszą przeszkodą na ich drodze byli Sulima/Białecki z Gdańska, ale oba sety padły łupem popularnego Szczecha i Radzika. Czarnym koniem rozgrywek była para Szulc/Pernak z poznańskiego AWF-u. Po trzech zwycięstwach z lewej strony drabinki zakwalifikowali się do ćwierćfinału, w którym po niezwykle emocjonującej walce nieznacznie ulegli parze Zemlik/Pietruczuk. Akademicy ze stolicy Wielkopolski we wtorkowym ćwierćfinale zagrają z Ziębą i Kalinowskim z Politechniki Gdańskiej. W drugim ćwierćfinale po przeciwnych stronach siatki staną Ozdowski/Raszewski oraz Sulima/Białecki. Mecze te zaplanowano na godzinę 10:00 i 11:00.

Najbardziej wyrównane spotkanie kibice zobaczyli pomiędzy zespołami Pihan/Matera (ZUT Szczecin) i Zięba/Kalinowski (PG Gdańsk). Atmosferę dodatkowo podgrzewał fakt, że przegrany żegnał się z turniejem i z marzeniami wyjazdu nad morze. Po dwóch pierwszych setach na tablicy widniał wynik 1:1. Tie-breaka zdecydowanie lepiej zaczęli szczecinianie, którzy prowadzili 10:2. Reprezentanci Trójmiasta dokonali jednak niemożliwego i wygrali to spotkanie na przewagi. Ostatnimi parami, które uzyskały awans do turnieju finałowego w Gdyni, są Guziałek/Stankowski z Poznania oraz Radziewicz/Ciemachowski z Gdańska.

Osiem najlepszych zespołów męskich i żeńskich rywalizować będzie o najwyższe lokaty turnieju półfinałowego. Im wyższe miejsce zajmą pary, tym łatwiejszą drogę będą miały w Gdyni. Na placu boju pozostały już tylko najmocniejsze teamy w całej stawce. Wtorek to dzień, w którym najlepsi studenci z czterech województw staną ze sobą w szranki i wyłonią spośród siebie triumfatorów tych rozgrywek.

Od 2 do 4 czerwca na Plac Wolności wybiegną najlepsi polscy siatkarze plażowi. Swój udział zapowiedzieli między innymi wielokrotny reprezentant Polski – Michał Kądzioła, który wystąpi w parze z Michałem Makowskim. W gronie faworytów będzie również mistrz Polski Piotr Janiak, który w Poznaniu zagra razem z Jędrzejem Brożyniakiem. W Turnieju Eliminacyjnym Mistrzostw Polski wystąpią również przedstawiciele halowej ekstraklasy: Przemysław Smoliński z Onico Warszawa czy Mateusz Malinowski –  świeżo upieczony zawodnik Espadonu Szczecin.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka akademicka, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved