Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Znamy datę i miejsce oficjalnego debiutu Vitala Heynena

Znamy datę i miejsce oficjalnego debiutu Vitala Heynena

fot. Katarzyna Antczak

21 maja 2018 r. – tego dnia Vital Heynen oficjalnie zaprezentuje się polskiej publiczności jako trener reprezentacji. Miejscem jego debiutu będzie Opole, a pierwszy rywal to Kanada. Biało-czerwoni będą przygotowywać się do zmagań w ramach Siatkarskiej Ligi Narodów, będącej pierwszym sprawdzianem przed mistrzostwami świata.

W Opolu, gdzie miały miejsce grupowe rozgrywki Klubowych Mistrzostw Świata, reprezentacja Polski zainauguruje tegoroczny sezon przed własną publicznością. Mecz, zaplanowany na 21 maja 2018 r., będzie także oficjalnym debiutem Vitala Heynena na stanowisku selekcjonera biało-czerwonych. – Mam nadzieję, że będzie mi dane w mieście bliskim mojemu sercu wystąpić z orzełkiem na piersi i rywalizować z solidnym przeciwnikiem. Cieszę się, że będziemy mogli tu zagrać, bo opolska publiczność wspaniale nas wspierała podczas Klubowych Mistrzostwa Świata, gdy grałem tu z ZAKSĄ i mam nadzieję, że tak samo będzie i tym razem. Grało się nam tu fantastycznie, wierzę, że Opole częściej niż co 18 lat będzie gościło reprezentację. Muszę przyznać, że ostatniego kadrowego meczu w tej hali nawet nie pamiętam, bo chyba byłem zbyt mały – przyznał Paweł Zatorski, libero reprezentacji ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.Bilety na to wydarzenie będą do nabycia od 1 maja. Jak zapewniają organizatorzy, ceny wejściówek na to wydarzenie mają być przystępne dla kibiców. – Chcemy, żeby to było święto sportu dla wszystkich. Po jednej stronie siatki staną mistrzowie świata, a po drugiej trener tej ekipy wraz ze swoimi nowymi podopiecznymi. Trudno więc sobie wymarzyć większe wydarzenie sportowe jak prezentacja – zaznaczył Waldemar Kobienia, prezes współorganizującego zmagania Opolskiego Związku Polskiej Siatkówki.

Rywalem biało-czerwonych będzie bardzo dobrze znana reprezentacja Kanady, która pod wodzą Stephane’a Antigi w ubiegłym roku wywalczyła brązowy medal w Lidze Światowej. Z ekipą tą Polacy zmierzą się również w ramach Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

źródło: nto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved