Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Znakomity początek sezonu ekipy Łukasza Żygadły

Znakomity początek sezonu ekipy Łukasza Żygadły

fot. iranvolleyball.com

Łukasz Żygadło i jego Sarmayeh Bank VC ma już za sobą trzy mecze w ramach ligi irańskiej i wszystkie trzy zostały wygrane. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu Sarmayeh Bank wygrał klubowe mistrzostwa Azji. Dwa mecze ekipa polskiego rozgrywającego wygrała w stosunku 3:1, jeden 3:0 i jest liderem tabeli. Niepokonany jest także Paykan Teheran, ale on jedno spotkanie wygrał 3:2 tracąc tym samym jeden punkt. Trzy zespoły: Shahrdari Arak, Kaleh Mazandaran. Havash Gonbad nie mają jeszcze na koncie zwycięstwa.

W swoim pierwszym meczu Sarmayeh Bank VC zmierzył się z Shahrdari Tabriz i nie można powiedzieć, że było to łatwe spotkanie dla podopiecznych trenera Mostafy Karkhaneha. W dwóch pierwszych setach przyjezdni postawili naprawdę bardzo trudne warunki i gra toczyła się niemal cały czas na styku. Losy setów decydowały się dopiero w końcówce, ale na swoją korzyść rozstrzygnęli je obrońcy tytułu. W trzeciej odsłonie Sarmayeh Bank VC nie dał przeciwnikom żadnych szans.

W drugim spotkaniu ekipa Łukasza Żygadły w wyjazdowym spotkaniu zmierzyła się z mającym duże aspiracje Shahrdari Urmia. Mistrzowie Iranu z całą pewnością spodziewali się trudnej przeprawy i taka też była. Sarmayeh Bank VC po walce wygrał premierową odsłonę, ale rywale oczywiście nie złożyli broni. W meczu było 1:1, ale siatkarska wojna dalej trwała w najlepsze. Sarmayeh Bank VC zachował więcej zimnej krwi w końcówce seta trzeciego, a czwarta partia była już jednostronna. Zespół polskiego rozgrywającego zainkasował więc kolejne trzy punkty do ligowej tabeli.W ostatniej kolejce rywalem Sarmayeh Bank VC był Shahrdari Arak. Obrońcy mistrzowskiego tytułu wygrali na własnym parkiecie dwa pierwsze sety na przewagi. W trzeciej partii rywale w pewnym momencie wypracowali sobie pewną przewagę i nie oddali jej już do samego końca. Czwarta partia i tym samym mecz rozstrzygnęły się już po myśli gospodarzy, chociaż też nie bez problemów. Łukasz Żygadło miał swój udział we wszystkich zwycięstwach, jego zespół z kompletem punktów przewodzi w tabeli.

Sarmayeh Bank VC – Shahrdari Tabriz 3:0
(26:24, 25:23, 25:17)

Shahrdari Urmia – Sarmayeh Bank VC 1:3
(21:25, 25:22, 23:25, 15:25)

Sarmayeh Bank VC – Shahrdari Arak 3:1
(26:24, 26:24, 22:25, 25:22)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved