Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Znakomity początek sezonu ekipy Łukasza Żygadły

Znakomity początek sezonu ekipy Łukasza Żygadły

Łukasz Żygadło i jego Sarmayeh Bank VC ma już za sobą trzy mecze w ramach ligi irańskiej i wszystkie trzy zostały wygrane. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu Sarmayeh Bank wygrał klubowe mistrzostwa Azji. Dwa mecze ekipa polskiego rozgrywającego wygrała w stosunku 3:1, jeden 3:0 i jest liderem tabeli. Niepokonany jest także Paykan Teheran, ale on jedno spotkanie wygrał 3:2 tracąc tym samym jeden punkt. Trzy zespoły: Shahrdari Arak, Kaleh Mazandaran. Havash Gonbad nie mają jeszcze na koncie zwycięstwa.

W swoim pierwszym meczu Sarmayeh Bank VC zmierzył się z Shahrdari Tabriz i nie można powiedzieć, że było to łatwe spotkanie dla podopiecznych trenera Mostafy Karkhaneha. W dwóch pierwszych setach przyjezdni postawili naprawdę bardzo trudne warunki i gra toczyła się niemal cały czas na styku. Losy setów decydowały się dopiero w końcówce, ale na swoją korzyść rozstrzygnęli je obrońcy tytułu. W trzeciej odsłonie Sarmayeh Bank VC nie dał przeciwnikom żadnych szans.

W drugim spotkaniu ekipa Łukasza Żygadły w wyjazdowym spotkaniu zmierzyła się z mającym duże aspiracje Shahrdari Urmia. Mistrzowie Iranu z całą pewnością spodziewali się trudnej przeprawy i taka też była. Sarmayeh Bank VC po walce wygrał premierową odsłonę, ale rywale oczywiście nie złożyli broni. W meczu było 1:1, ale siatkarska wojna dalej trwała w najlepsze. Sarmayeh Bank VC zachował więcej zimnej krwi w końcówce seta trzeciego, a czwarta partia była już jednostronna. Zespół polskiego rozgrywającego zainkasował więc kolejne trzy punkty do ligowej tabeli.

W ostatniej kolejce rywalem Sarmayeh Bank VC był Shahrdari Arak. Obrońcy mistrzowskiego tytułu wygrali na własnym parkiecie dwa pierwsze sety na przewagi. W trzeciej partii rywale w pewnym momencie wypracowali sobie pewną przewagę i nie oddali jej już do samego końca. Czwarta partia i tym samym mecz rozstrzygnęły się już po myśli gospodarzy, chociaż też nie bez problemów. Łukasz Żygadło miał swój udział we wszystkich zwycięstwach, jego zespół z kompletem punktów przewodzi w tabeli.

Sarmayeh Bank VC – Shahrdari Tabriz 3:0
(26:24, 25:23, 25:17)

Shahrdari Urmia – Sarmayeh Bank VC 1:3
(21:25, 25:22, 23:25, 15:25)

Sarmayeh Bank VC – Shahrdari Arak 3:1
(26:24, 26:24, 22:25, 25:22)