Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zmiany w VakifBanku Stambuł

Zmiany w VakifBanku Stambuł

fot. Arkadiusz Buczyński

Potężny VakifBank Stambuł, mistrz Turcji 2016 i klubowy wicemistrz Europy, pozbywa się trzech czołowych siatkarek. Jak przekazał w piątek klub, nie przedłużono kontraktów z Brazylijką Sheillą Castro oraz Holenderkami Robin de Kruijf i Anne Buijs. Do drużyny dołączy za to Chinka Zhu Ting.

VakifBank Stambuł miał w sezonie 2015/2016 odzyskać klubowe mistrzostwo Starego Kontynentu, ale w finale Ligi Mistrzyń dość niespodziewanie przegrał z włoskim Pomi Casalmaggiore (0:3) i musiał zadowolić się srebrem. W Turcji zespół wrócił na tron, ale to nie zadowoliło włodarzy klubu.W piątek mistrzowie Turcji przekazali informację o nieprzedłużaniu umów z trzema gwiazdami klubu, Brazylijką Sheillą Castro oraz Holenderkami Robin de Kruijf i Anne Buijs. Rezygnacja z dwóch ostatnich może być traktowana jako niespodzianka, bo w klubie ich trenerem jest Giovanni Guidetti, który równocześnie trenuje reprezentację „pomarańczowych”.

Do drużyny dołączy za to Chinka Zhu Ting, 22-letnia skrzydłowa, która ma dać ekipie ze Stambułu nową jakość w ofensywie. Kolejne wzmocnienia potęgi sportowej i finansowej są zapewne kwestią czasu.

źródło: eurosport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved