Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Zmiany w KPS-ie Siedlce, wraca Bucki

Zmiany w KPS-ie Siedlce, wraca Bucki

fot. archiwum

Nowym zawodnikiem KPS-u Siedlce został atakujący Jakub Bucki, który przychodzi z kazachskiego VK Pavlodar. Bucki reprezentował już barwy tego pierwszoligowego klubu w latach 2011-2013. I już wtedy atakujący wyróżniał się na tle I-ligowych rywali. W KPS-ie Siedlce zostanie na pewno Mateusz Ogrodniczuk, z klubem żegna się zaś Damian Wdowiak.

Los tak zdecydował, że po opuszczeniu Siedlec Jakub Bucki obrał kierunek południowy, a mianowicie przeniósł się do słowackiej Extraligi do zespołu VK Slávia Svidník. Sezon 2013/2014 owocował w zdobycie wicemistrzostwa, a Kuba zbierał cenne doświadczenie i nagrody indywidualne. Niejednokrotnie został wybierany przez władze ligi na najlepszego zawodnika kolejki. Mierzący 197 cm wzrostu atakujący dwa ostatnie sezony spędził w Kazachstanie, reprezentując klub VK Pavlodar w rozgrywkach ekstraklasy. W pierwszym sezonie swojego pobytu w krainie bezkresnych stepów wywalczył Puchar i wicemistrzostwo Kazachstanu. Pierwsze osiągniecie promowało do udziału w Klubowych Mistrzostwach Azji, w których to w kolejnym sezonie zajął 4. i 3. miejsce na koniec rozgrywek Ekstraklasy. Kuba o miejsce w wyjściowej szóstce będzie rywalizował z siedlczaninem Mateuszem Ogrodniczukiem, który zostaje na kolejny sezon.

3 lata temu ostatni raz reprezentowałeś siedleckie barwy. Sądziłeś wtedy, że twoje siatkarskie drogi być może znów przetną się z Siedlcami?Jakub Bucki: – Bardzo się cieszę, że znowu mogę reprezentować barwy KPS-u, ale 3 lata temu na pewno się tego nie spodziewałem.

Znów będziesz mógł zobaczyć znajome twarze.

 – Siedlce wspominam bardzo miło i to głównie ze względu na to, jakich ludzi tutaj poznałem. Osobiście bardzo się cieszę, że będę miał okazję poprawić i odświeżyć trochę stare znajomości.

Ostatnie 2 sezony spędziłeś w kazachskiej ekstralidze, ciekawych wspomnień jest pewnie sporo.

– To zdecydowanie najciekawsza i najbardziej ekstremalna liga, jaką do tej pory poznałem. System rozgrywek, odległości, cała organizacja tej ligi diametralnie się różni. Wspomnień oczywiście przez dwa lata nazbierało się dużo, przyjemnych i nieprzyjemnych, jednak najwięcej chyba absurdalnych.

Osobisty cel wyznaczony na ten sezon przez Jakuba Buckiego?

– Chcę dać od siebie jak najwięcej naszej drużynie i mam nadzieję, że zaowocuje to tym, że będziemy wygrywać.

źródło: kps.siedlce.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved