Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Zmiany w Developresie Rzeszów

Zmiany w Developresie Rzeszów

fot. Arkadiusz Buczyński

Tak jak zapowiadał wiceprezes klubu Developresu Rzeszów – Wiesław Kozieł, skład się zmieni. W zespole w nowym sezonie będą występować: Klaudia Kaczorowska, Adela Helić, Kremena Kamenowa oraz Karolina Szymańska. A w prowadzeniu zespołu Jackowi Skrokowi będą pomagać: Dawid Pawlik, Radosław Wodziński i Maciej Donat.

Barwy Developresu Rzeszów w dalszym ciągu będą prezentować: Lucyna Borek, Magdalena Hawryła, Ewa Śliwińska i Katarzyna Warzocha. Dziś potwierdzono, że szeregi zespołu z Podkarpacia zasiliły cztery zawodniczki. Największym wzmocnieniem powinna być Klaudia Kaczorowska, która przez ostatnie cztery sezony występowała w Atomie Treflu Sopot. Przyjmująca swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła w MKS-ie MDK Trzcianka. W 2003 roku przeniosła się do Farmutilu Piła, skąd trafiła do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. W kolejnych latach reprezentowała Bank BPS Muszyniankę Fakro Muszyna, BKS Aluprof Bielsko-Biała. Na swoim koncie ma m.in. mistrzostwo kraju (2011, 2013), Puchar Polski (2008, 2011, 2015) oraz Superpuchar Polski. Kaczorowska jest wielokrotną reprezentantką kraju, a z drużyną narodową zdobyła m.in. brązowy medal mistrzostw Europy (2009) i Ligi Europejskiej (2014).Rzeszowskie szeregi zasiliła także Karolina Szymańska, która jest absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. W poprzednim sezonie środkowa występowała w Legionovii Legionowa. Kolejną zawodniczką, którą zobaczymy w Developresie, jest Adela Helić, która ostatni sezon spędziła w Muszyniance Muszyna. Serbska atakująca rozpoczynała swoją karierę w OK. Subotica, w 2013 przeniosła się do Crveny Zvezdy Belgrad. Siatkarka czterokrotnie zdobyła wicemistrzostwo Serbii. Nową przyjmującą Developresu została Kremena Kamenowa. Bułgarka jest reprezentantką swojego kraju, a w ciągu swojej kariery występowała w zespołach z Bułgarii, Azerbejdżanu, Rosji, Rumunii, a także Turcji. Wszystkie siatkarki związały się z rzeszowskim klubem rocznymi kontraktami.

Funkcję pierwszego szkoleniowca utrzymał Jacek Skrok. Będzie go wspierał Dawid Pawlik, który swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał w UKS-ie Żaku Sosnowiec i przez kolejnych 7 lat był czynnym zawodnikiem w różnych polskich klubach. Po zakończeniu kariery zawodniczej rozpoczął pracę jako trener i statystyk. Pierwszym klubem trenera Pawlika był AZS US Katowice, a następnie UKS „Sokół” 43 Katowice, gdzie prowadził zarówno żeńskie, jak i męskie zespoły. Od 2007 roku Dawid Pawlik pracował z reprezentacjami Polski kadetek i juniorek, będąc statystykiem drużyny, był również jednym z asystentów trenera w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Kolejnym przystankiem była Bydgoszcz, a z miejscową drużyną zdobył liczne medale w młodzieżowej siatkówce. Trener Dawid Pawlik na swoim koncie zapisał udział w mistrzostwach Europy juniorek (Ankara, 2010), mistrzostwach świata juniorek (Peru, 2011), a także mistrzostwo Polski kadetek (2012) oraz brązowy medal MPK (2013). W ubiegłym  sezonie Dawid Pawlik był II trenerem KS-u Pałacu Bydgoszcz, a w Developresie będzie II trenerem, a także trenerem od przygotowania fizycznego. – Na pewno nie odchodzę z Bydgoszczy, dlatego że coś mi się tu nie podoba, Pałac Bydgoszcz dał mi szansę pracy w ekstraklasie i jestem za to bardzo wdzięczny. Chciałem spróbować czegoś nowego, podjąć nowe wyzwania. Stolica Podkarpacia znajduje się zdecydowanie bliżej od mojego domu rodzinnego, więc był to jeden z czynników – podsumował swoją decyzję Dawid Pawlik. A jak na współpracę z trenerem Jackiem Skrokiem zapatruje się jego nowy asystent? – Chciałbym, żeby moja współpraca z trenerem Skrokiem wyglądała najlepiej jak to możliwe. Jestem przygotowany na wszelkie kompromisy, pracę w dobrej atmosferze, wymianę poglądów. Na pewno dogadamy się we wszystkich aspektach na linii trener-asystent – zakończył.

Radosław Wodziński swoją karierę rozpoczynał w Pałacu Bydgoszcz, z którym był związany przez pięć lat (2011-2015). Od ubiegłego sezonu jest również statystykiem reprezentacji Polski kobiet, z którą 2015 roku zdobył srebrny medal igrzysk europejskich w Baku. Z naszym klubem Wodziński związał się roczną umową, a na stanowisku zastąpi Łukasza Marciniaka. – Myślę, że u każdego człowieka przychodzi taki moment, w którym jest potrzeba zmiany środowiska. Bardzo sobie cenię Bydgoszcz, gdzie dano mi kiedyś szansę na rozwój. Natomiast czasami odczuwa się chęć zmiany otoczenia. Zmiany ułatwiają rozwój. Chcę poznawać inne miejsca, nowe spojrzenia na siatkówkę. Będzie to dla mnie nowe doświadczenie i nowe wyzwanie – skomentował nowy statystyk, Radosław Wodziński. Tomasza Rusina na stanowisku fizjoterapeuty zastąpi Maciej Donat.

Co dalej z limitami dla obcokrajowców w Polsce?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: developres.rzeszow.pl, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved