Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zmiany w protokołach meczowych z powodu koronawirusa, są decyzje PZPS

Zmiany w protokołach meczowych z powodu koronawirusa, są decyzje PZPS

fot. Aleksandra Twardowska

Obecnie duży wpływ na wydarzenia, także te sportowe odbywające się na świecie ma szerzący się koronawirus, którym to zakażenie może okazać się nawet śmiertelne. We Włoszech np., gdzie obecnie ognisko wirusa jest największe rozgrywki siatkarskiej Serie A  do 3.04 będą  się odbywały bez udziału kibiców.  W Polsce jak dotąd stwierdzono tylko jeden przypadek zakażenia, ale pewne decyzje wydały już władze PZPS.

 Zmiany dotyczą protokołu meczowego. – W imieniu Polskiego Związku Piłki Siatkowej” informuję, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym w Polsce wywołanym przez koronawirusa powodującego chorobę o nazwie COVID-19, aż do odwołania zmianie ulega protokół meczowy w ten sposób, że uczestnicy zawodów nie podają sobie dłoni podczas losowania, prezentacji zespołów, prezentacji sędziów ani na zakończenie meczu – czytamy w komunikacie. – Po piśmie Inspektora Sanitarnego komunikaty zostały rozesłane komunikaty w sprawie rozgrywek do klubów, województw. Zmieniona została procedura witania się i zawodników. Podziękowanie będzie odbywało się przez machnięcie ręką. To proste zabiegi, które możemy wprowadzić – powiedział prezes PZPS Jacek Kasprzyk. Zaznaczył on jednocześnie, że nie ma zagrożenia odwołaniem meczów.

Powody podjęcia tej decyzji wytłumaczył rzecznik PZPS, Janusz Uznański.  –  Jest to działanie prewencyjne związane z zagrożeniem koronawirusem. Wiele organizacji podejmuje podobne działania, dlatego PZPS czyni wszystko, by ograniczyć zagrożenie ewentualnym rozprzestrzenianiem wirusa. Mamy jednak nadzieję, że to działanie okaże się zbędne i wkrótce wirus przejdzie do historii – powiedział. Na razie nie wiadomo, jak długo będą obwiązywały nowe zasady.

Przypomnijmy, że z obawy na zagrożenie koronowirusem ostatecznie przełożony został np. mecz Jastrzębskiego Węgla z Trentino w Lidze Mistrzów.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved