Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Zmiany w polskiej siatkówce plażowej na 2017 rok

Zmiany w polskiej siatkówce plażowej na 2017 rok

fot. archiwum

Niewykluczone, że rok 2017 będzie kluczowym dla najbliższego czterolecia w plażowej odmianie polskiej siatkówki. Zarówno w kadrze żeńskiej, jak i męskiej doszło do zmian trenerów.

Kobiety poprowadzi  Serb, Srdjan Veckov, a z męskimi duetami pracować będzie Grzegorz Klimek. O ile duet Kinga Kołosińska i Monika Brzostek po olimpijskim debiucie w Rio de Janeiro postanowił kontynuować misję Tokio 2020 w tym samym zestawieniu, to u panów nastąpiła rewolucyjna rotacja kadrowa. Jedynie – kolejni olimpijscy debiutanci Piotra Kantor i Bartosz Łosiak postanowili być sobie wiernymi. W innych zestawieniach zagrają: Mariusz Prudel z Kacprem Kujawiakiem, Grzegorz Fijałek z Michałem Brylem. Z kolei Maciej Rudol będzie tworzyć duet z Jakubem Szałankiewiczem.Dlatego chyba najważniejsze, by w tym sezonie nowe zestawienia personalne po prostu się „zazębiły”, bo wkrótce rozpocznie się „naliczanie” punktów” do rankingu olimpijskiego Tokio 2020, a ambicją Polskiego Związku Piłki Siatkowej jest zrealizowanie 100% normy – czyli udział w turnieju olimpijskim dwóch par żeńskich i dwóch męskich i próba dotarcia na podium.

Po zmianie zasad organizacji cyklu World Tour i podziale ich rangi (gwizdki od 1-5) nasze pary muszą mocniej kalkulować: czy zbierać „drobne sumy” w zawodach niższej rangi, czy ryzykować i bić się o duże pule w turniejach cztero- czy pięciogwiazdkowych. Naturalnie dla naszych eksportowych par najważniejsze są występy w World Tour w Olsztynie (19-23 lipca) oraz turnieju finałowym Orlen mistrzostw Polski (18-21 sierpnia). Na arenie międzynarodowej dla seniorek i seniorów najważniejsze będą oczywiście mistrzostwa świata, ale też nie zapominajmy o rywalizacji w młodszych kategoriach wiekowych, które poza wymienionymi wcześniej parami mogą się włączyć w rywalizację o olimpijskie paszporty.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-01-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved