Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Zmiany w Młodej Lidze i Młodej Lidze Kobiet

Zmiany w Młodej Lidze i Młodej Lidze Kobiet

Tak jak zmodyfikowano rozgrywki PlusLigi i Orlen Ligi, również Młoda Liga i Młoda Liga Kobiet przeszły pewne zmiany. Przede wszystkim do nazwy dodane zostało oznaczenie U-23. Nowe ekipy w najwyższej klasie rozgrywkowej, czyli GKS Katowice i Espadon Szczecin, nie będą miały swoich przedstawicieli w ML. Z kolei wśród kobiet Developres Rzeszów zastąpi ŁKS Szkoła Gortata Łódź.

Nowy sezon to zmieniona nazwa i nowa formuła turnieju finałowego o młodzieżowe mistrzostwo Polski. Rozgrywki ruszą 8 października jako Młoda Liga U-23. Przystąpi do nich, tak jak ostatnio, 14 zespołów. Nie będą miały w nich przedstawicieli nowe ekipy PlusLigi – Espadon Szczecin i GKS Katowice. Natomiast finałowa rywalizacja odbędzie się z udziałem sześciu drużyn – czterech najlepszych z Młodej Ligi U-23 oraz dwóch wyłonionych w ogólnopolskich kwalifikacjach PZPS-u (kończących się 1–4 marca 2017 r.). Kolejna zmiana to przesunięcie Effectora Kielce z grupy północnej do południowej i AZS-u Częstochowa z południa na północ.

W rundzie zasadniczej uczestnicy ML U-23 walczyć będą w dwóch siedmiozespołowych grupach systemem każdy z każdym, mecz i rewanż. Ostatnia kolejka fazy podstawowej przewidziana jest na 18 lutego 2017 roku. Po cztery drużyny z obu grup awansują do play-off, rozgrywanego na zasadzie mecz i rewanż 29 marca i 12 kwietnia. O zwycięstwie w parze i awansie do turnieju finałowego decydować będzie liczba zdobytych punktów meczowych (3 pkt za mecz wygrany 3:0 lub 3:1, 2 pkt za zwycięstwo 3:2 i 1 pkt za porażkę 2:3). W wypadku remisu rozegrany będzie tzw. złoty set do 15 punktów. Finałowy turniej zaplanowany jest na 10–14 maja przyszłego roku.Zestaw par pierwszej kolejki sezonu zasadniczego (8.10.2016)

Grupa A: Asseco Resovia Rzeszów – MKS Będzin, BBTS ATH Bielsko-Biała – Effector Kielce, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cuprum Lubin, pauzuje broniący mistrzowskiego tytułu Jastrzębski Węgiel

Grupa B: LOTOS Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów, Indykpol AZS Olsztyn – AZS Częstochowa, Łuczniczka Bydgoszcz – AZS Politechnika Warszawska, pauzuje RCS Cerrad Czarni Radom


Do nazwy Młodej Ligi Kobiet doszło oznaczenie U-23 (poniżej 23 lat), ale to najdrobniejsza ze zmian w nowym sezonie rozgrywek. Będzie w nich uczestniczyło, tak jak poprzednio, 12 zespołów, lecz zabraknie Developresu Rzeszów, który zostanie zastąpiony przez ŁKS Szkołę Gortata Łódź.

W sezonie zasadniczym, który rozpocznie się 8 października, a zakończy 18 lutego przyszłego roku, rywalizacja będzie się toczyć w dwóch sześciodrużynowych grupach systemem każdy z każdym, mecz i rewanż.

Po cztery najlepsze drużyny awansują do play-off. W nim rozegrają mecz i rewanż (29 marca i 12 kwietnia), a o awansie do turnieju finałowego zdecyduje większa liczba zdobytych punktów meczowych (3 pkt za mecz wygrany 3:0 lub 3:1, 2 pkt za zwycięstwo 3:2 i 1 pkt za porażkę 2:3). W wypadku remisu rozegrany będzie tzw. złoty set do 15 punktów. Finałowy turniej o młodzieżowe mistrzostwo Polski zaplanowany jest na 10–14 maja 2017 r. z udziałem triumfatorek par play-off oraz dwóch najlepszych zespołów z kwalifikacji PZPS-u, wyłonionych na początku marca.

Zestaw par pierwszej kolejki sezonu zasadniczego (8.10.2016)

Grupa A: PGE Atom Trefl Sopot – PTPS SAF-Holland Piła, Budowlani Łódź – Pałac Bydgoszcz, Legionovia Legionowo – Chemik Police

Grupa B: ŁKS Szkoła Gortata Łódź – Muszyna Wisła Kraków, Impel Wrocław – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała

źródło: mlodaliga.pl, mlodaligakobiet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Młoda Liga, Młoda Liga Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved