Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Zmiany kadrowe w zespole Chrobrego Głogów

Zmiany kadrowe w zespole Chrobrego Głogów

fot. jastrzebskiwegiel.pl

Zmiany kadrowe w SPS-ie Chrobrym Głogów. Klub opuściło dwóch zawodników. Kontakty rozwiązali Jakub Turski, który wybrał grę we Włoszech oraz Jan Król – ten drugi będzie występował w Projekcie Warszawa. Do zespołu Chrobrego dołączył za to przyjmujący Wojciech Szwed z Jastrzębskiego Węgla. 

Atakujący zagrał w czterech spotkaniach w barwach SPS Chrobrego Głogów. Warszawski klub potwierdził zakontraktowanie Jana Króla. Zawodnik z nową drużyną tego samego dnia wziął udział w Superpucharze, który został rozegrany w Arenie Gliwice. Projekt Warszawa pomimo walki musiał uznać wyższość Grupi ligy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3.Do włoskiej Serie A3 przeniósł się z kolei Jakub Turski, który reprezentować będzie barwy Biscottificio Marini Delta Volley. Zastąpi tam Witalija Kobzewa, który z kolei przeniósł się do ligi belgijskiej. – Przyjąłem propozycję Delta Volley, ponieważ wiem, że będę miał okazję trenować tutaj profesjonalnie. Organizacja klubu wywarła na mnie pozytywne wrażenie, a także wyzwanie związane z serią A3, która zapowiada się ciężko i interesująco. To dla mnie nowa przygoda, w nowym kraju i nowym środowisku: zobaczymy, jak się sprawy potoczą, ale jestem optymistą – mówił po przyjeździe do nowego klubu Turski.

Do zespołu Chrobrego dołączył za to przyjmujący Wojciech Szwed z Jastrzębskiego Węgla. Ten 19-letni zawodnik rozpoczął swoją przygodę z siatkówką w raciborskim Rafako. Zaczynał ją jako dziesięciolatek od mini siatkówki i łącznie w klubie z Raciborza spędził sześć lat. Następnie przez rok trenował w MMKS Kędzierzyn-Koźle, a stamtąd trafił do Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. W jastrzębskiej „kuźni” talentów był przez dwa sezony i w tym czasie wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski juniorów. W zeszłym sezonie dołączył do kadry pierwszego zespołu i miał nawet okazję zadebiutować w PlusLidze, w wygranym w trzech setach lutowym spotkaniu z MKS-em Będzin. Później wystąpił jeszcze w zwycięskim meczu z Cuprum Lubin.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl, krispol1liga.pl, volleynews.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved