Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zmiany kadrowe w szeregach olsztyńskiego AZS-u

Zmiany kadrowe w szeregach olsztyńskiego AZS-u

fot. Klaudia Piwowarczyk

Robbert Andringa i Jan Hadrava podpisali nowe umowy na sezon 2019/2020. – Po ostatnim meczu w Gdańsku obaj złożyli podpisy i bardzo się z tego cieszę. Ważnym aspektem jest dla mnie fakt, że dla Janka będzie to czwarty, a dla Robberta trzeci sezon gry w Olsztynie. To dobra promocja naszego klubu, że tak klasowi gracze są zadowoleni z pobytu w Olsztynie oraz gry w Indykpolu AZS i pozostaną tu na kolejny rok – skomentował Tomasz Jankowski. Dodatkowo prezes poinformował o tym, którzy zawodnicy zostaną w Indykpolu AZS Olsztyn na kolejne rozgrywki. 

Dla Robberta Andringi będzie to trzeci sezon w Indykpolu AZS Olsztyn. Holenderski siatkarz szybko stał się ważnym ogniwem zespołu w formacji defensywnej. Andringa rozegrał 52 spotkania, w których zdobył 481 punktów – 379 atakiem, 75 blokiem i 27 w polu zagrywki. Obecny sezon dla przyjmującego akademików był pechowy, bowiem trzykrotnie doznał on kontuzji lewej stopy – po raz pierwszy przed rozpoczęciem zmagań, a potem dwukrotnie podczas rozgrywek ligowych.  W przyszłym sezonie Robbert Andringa będzie miał okazję w pełni zaprezentować swoje umiejętności, gdyż przez kolejny rok będzie bronił barw Indykpolu AZS Olsztyn.Jan Hadrava w stolicy Warmii i Mazur zadomowił się już na dobre. Czeski atakujący spędził już w Olsztynie trzy sezony i w każdym z nich był główną postacią. W 95 rozegranych spotkaniach, zdobył aż 1734 punkty. Znaczą część tego dorobku, stanowi najgroźniejsza „broń” Hadravy, czyli atak – w tym elemencie gry zapunktował aż 1445 razy. Sympatycy siatkówki w Olsztynie również i w kolejnym sezonie będą mogli podziwiać jego w barwach Indykpolu AZS – kontakt z Hadravą został przedłużony o rok.

– Z obu zawodnikami porozumieliśmy się w trakcie minionego sezonu – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA. – Po ostatnim meczu w Gdańsku obaj złożyli podpisy i bardzo się z tego cieszę. Ważnym aspektem jest dla mnie fakt, że dla Janka będzie to czwarty, a dla Robberta trzeci sezon gry w Olsztynie.  To dobra promocja naszego klubu, że tak klasowi gracze są zadowoleni z pobytu w Olsztynie oraz gry w Indykpolu AZS i pozostaną tu na kolejny rok – mam nadzieję, że nie na ostatni. Robbert przeszedł w Amsterdamie operację i w środę wraca do Olsztyna na rehabilitację. Zdaniem lekarzy operacja się udała i jestem przekonany, że limit kontuzji Robberta się skończył.      

Ważne kontrakty na nowy sezon mają także: Paweł Woicki, Michał Żurek, Jakub Zabłocki, Paweł Pietraszko, Mateusz Poręba i Dawid Sokołowski. Poręba i Sokołowski, w minionym tygodniu otrzymali powołanie do szerokiej kadry reprezentacji Polski juniorów.

W przyszłym sezonie w Indykpolu AZS Olsztyn nie zobaczymy natomiast Michała Mieszko Gogola na stanowisku głównego szkoleniowca oraz zawodników: Mateusza Kańczoka, Radosława Gila, Sergieja Kapelusa, Marcina Wiki i Miłosza Zniszczoła. Prawdopodobnie, pomimo ważnego kontraktu, kibice nie zobaczą również Marcela Luxa. Nie zapadła jak na razie decyzja co do przyszłości Jakuba Urbanowicza i Sebastiana Wardy. – Nowych zawodników oraz sztab szkoleniowy, poznamy po zakończeniu tegorocznych zmagań w rozgrywkach PlusLigi – wyjaśnił prezes. – Chciałbym podziękować trenerowi Gogolowi oraz zawodnikom, którzy w tym sezonie, czy w poprzednich latach jak w przypadku Miłosza Zniszczoła, reprezentowali barwy Indykpolu AZS Olsztyn i chciałbym im życzyć powodzenia w kolejnych etapach siatkarskiej kariery – dodał Tomasz Jankowski.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved