Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zmiany w ekipie mistrza Polski. Odchodzą między innymi Bieniek i Szymura

Zmiany w ekipie mistrza Polski. Odchodzą między innymi Bieniek i Szymura

fot. Łukasz Krzywański

Sezon PlusLigi 2018/2018 dobiegł końca, rywalizację ligową ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zakończyła z tytułem mistrza Polski. Teraz przyszedł czas na etap podsumowań i przebudowę składu. ZAKSĘ czeka kilka zmian.

Po złotym sezonie 2018/2019 składu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nie ominą zmiany, po roku gry w barwach kędzierzyńskiego zespołu z klubem z Opolszczyzny żegnają się: Tomasz Kalembka, Brandon Koppers i Mateusz Sacharewicz. Z ZAKSY odchodzi również James Shaw, który dołączył do drużyny na początku roku, niestety z powodu kontuzji nie mógł na siatkarskich parkietach dokończyć tego sezonu.Trzeci sezon i drugie mistrzostwo Polski w barwach ZAKSY kończy przygodę Mateusza Bieńka z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Mistrz świata i jeden z kluczowych zawodników  zespołu postanowił spróbować swoich sił za granicą. Po dwóch udanych sezonach, zwieńczonych srebrnym i złotym medalem PlusLigi, tegorocznym Pucharem Polski przygodę z ZAKSĄ kończy również wybrany MVP ostatniego meczu finałowego – Rafał Szymura.

Zmiany dotykają również sztab szkoleniowy, z ZAKSĄ żegna się Iwo Wagner. Statystyk do Kędzierzyna-Koźla trafił latem 2016 roku, będąc częścią mistrzowskich sztabów najpierw Ferdinando de Giorgiego następnie Andrei Gardiniego. – Wszystkim naszym mistrzom dziękujemy za reprezentowanie barw ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, ciężką pracę, zaangażowanie, pozostawione na boisku serce i życzymy powodzenia oraz dalszych sukcesów na siatkarskich boiskach – doceniając wkład w budowę zespołu na miarę mistrza kraju, mówił prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle – Sebastian Świderski.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved