Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zmiany w ekipie mistrza Niemiec

Zmiany w ekipie mistrza Niemiec

fot. CEV

Robert Kromm i Paul Carroll, czyli liderzy Berlin Recycling Volleys, nie będą w nowym sezonie występować już w tym klubie. Pierwszy z nich postanowił zakończyć karierę w wieku 34 lat i poświęcić się rodzinie, drugi przeniesie się do ligi rosyjskiej. Do Onico Warszawa przeniósł się już także Graham Vigrass. Nowymi graczami będą reprezentanci Niemiec, Moritz Reichert i Jan Zimmermann.

Robert Kromm to wielokrotny reprezentant Niemiec. W swojej karierze większość sezonów spędził na parkietach ligi włoskiej, grał także sezon w Uralu Ufa. W klubie ze stolicy Niemiec występował w latach 2002-2005, ponownie wrócił w roku 2012 i w ostatnich trzech latach kończył sezon jako mistrz Niemiec. W sumie ma na koncie sześc tytułów z Berlin Recycling Volleys, a także brąz Ligi Mistrzów z 2015 roku, wziął także udział w ubiegłorocznym Final Four, gdzie zajął czwarte miejsce. Zawodnik postanowił teraz bardziej poświęcić się rodzinie.Paul Carroll z kolei zawodnikiem zespołu z Berlina był od 2011 roku i szybko stał się jednym z filarów, znacznie przyczyniając się do wszystkich zdobytych tytułów. Teraz Australijczyka będzie można oglądać na parkietach ligi rosyjskiej. Z klubu ze stolicy Niemiec odejdą także zapewne  Pierre Pujol i libero Luke  Perry.

Kromma spróbuje zastąpić 23-letni Moritz Reichert, który powraca do Bundesligi po sezonie we Francji, gdzie z Tours VB zdobył tytuł mistrzowski. Na rozegraniu duet z Sebastianem Kühnerem stworzy Jan Zimmermann, który podobnie jak Reichert wraca z ligi francuskiej. Grał w Stade Poitevin Poitiers, gdzie odpadł w ćwierćfinale z Ajaccio. Obaj młodzi gracze prywatnie są dobrymi kolegami i przed wyjazdem do Francji występowali wspólnie w VfB Friedrichshafen i United Volleys Rhein-Main. Obecni obaj są na zgrupowaniu reprezentacji w Kienbaum i szykują się do rozgrywek Ligi Narodów.

 

źródło: berlin-recycling-volleys.de, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved