Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zmiana właściciela Łuczniczki Bydgoszcz

Zmiana właściciela Łuczniczki Bydgoszcz

fot. Katarzyna Antczak

Piotr Sieńko sprzedał swoje akcje i nie jest już właścicielem siatkarskiej spółki Łuczniczka Bydgoszcz. W ostatnich tygodniach wiele mówiło się o próbie sprzedaży przez Sieńkę miejsca w PlusLidze innemu zespołowi, jednak nic z tego nie wyszło. 

Okazuje się jednak, że Piotr Sieńko pozbył się problemu i sprzedał akcje… synowi. Klub w ostatnim czasie zmagał się z problemami finansowymi, dlatego Piotr Sieńko szukał klubu, któremu mógłby sprzedać miejsce w PlusLidze. Były już właściciel bydgoskiego klubu prowadził rozmowy z AZS-em Częstochowa, Dafi Kielce, Stalą Nysa oraz Politechniką Śląską Gliwice. Negocjacje zakończyły się jednak fiaskiem. Przypomnijmy, na początku roku miasto zagwarantowało przekazać klubowi 4 mln złotych przez najbliższe dwa lata.Piotr Sieńko kilka tygodni temu poprosił Urząd Miasta Bydgoszczy o podwojenie dotacji dla klubu. Prezydent Rafał Bruski nie zgodził się na to, ale zaproponował wykupienie akcji klubu, na co Sieńko nie przystał. Jak podaje Metropolia Bydgoska, Piotr Sieńko sprzedał udziały swojemu synowi, który stał się właścicielem klubu. Piotr Sieńko jr będzie dysponował 88 888 akcjami, które stanowią blisko 93 proc. wszystkich udziałów. Mniejszościowy pakiet (7,4 proc.) zachował BKS Chemik Bydgoszcz.

W informacji prasowej klub z Bydgoszczy przekazał krótkie oświadczenie Piotra Sieńki, prezesa zarządu Łuczniczki Bydgoszcz (pisownia oryginalna):

Informuję, że w związku z podjęciem pracy w Profesjonalnej Lidze Piłki Siatkowej i obowiązkami z tym związanymi odsprzedałem akcje Łuczniczki Bydgoszcz synowi – Piotrowi Sieńce. Dodatkowo moje pozostanie w Klubie jako właściciela mogłoby być postrzegane jako konflikt interesów. Obiecuję, że wspólnie dołożymy wszelkich starań, aby ciężką pracą i ogromną determinacją budować produktywne i mocne relacje z Miastem Bydgoszcz i Sponsorami.

Więcej w Expressie Bydgoskim

źródło: Express Bydgoski, inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved