Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Zmiana trenera w reprezentacji Turcji

Zmiana trenera w reprezentacji Turcji

fot. FIVB

Ferhat Akbas nie będzie już prowadził reprezentacji Turcji kobiet. Szkoleniowiec, któremu skończyła się umowa z turecką federacją, nie przedłużył umowy. Media nad Bosforem spekulują, że nowym selekcjonerem zostanie… Giovanni Guidetti.

Ferhat Akbas to jeden z najmłodszych szkoleniowców w historii tureckiej reprezentacji. W 2014 roku triumfował z nią w Lidze Europejskiej, rok później wygrał turniej w Montreaux i igrzyska europejskie, zdobył również srebrny medal mistrzostw świata do lat 23. Wcześniej pracował w Vakifbanku Stambuł jako asystent Giovanniego Guidettiego, a także jako asystent Massimo Barboliniego w reprezentacji.Umowa Akbasa z turecką federacją wygasła i strony nie zdecydowały się na jej przedłużenie. – Nadszedł czas, by opuścić reprezentację. Dla federacji pracuję już od 2009 roku, zawsze czułem jej ogromne wsparcie. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy pracowali ze mną w tym czasie. Zakończyłem swą misję w reprezentacji, nadal jednak zamierzam służyć tureckiej siatkówce. Wiem, że będzie ona osiągać sukcesy w najbliższych latach – powiedział 31-letni szkoleniowiec.

Niedługo po tym, jak informacja ta ujrzała światło dzienne, tureckie media zaczęły spekulować, kto zastąpi Akbasa. Co ciekawe, wszyscy są niemal pewni, że następnym selekcjonerem reprezentacji Turcji zostanie Giovanni Guidetti, który… dzień wcześniej rozwiązał kontrakt z federacją holenderską.

źródło: voleybolextra.com, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved