Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Zmiana trenera może kosztować PZPS 120 tys. euro

Zmiana trenera może kosztować PZPS 120 tys. euro

fot. Aleksandra Twardowska

Około 120 tys. euro dostanie Ferdinando de Giorgi od Polskiego Związku Piłki Siatkowej, jeśli federacja postanowi zwolnić go z funkcji trenera reprezentacji Polski mężczyzn. Decyzja powinna zapaść w środę po godzinie 15. Związek nie jest tak bogaty, by nie odczuł nieplanowanego wydatku, ale mimo to zarząd raczej zdecyduje o rozstaniu z Włochem – uważa portal sport.pl.

W grudniu ubiegłego roku Ferdinando de Giorgi podpisał z PZPS-em czteroletni kontrakt w formule 2+2. Oznacza to, że pierwsza weryfikacja jego pracy miała nastąpić dopiero po reprezentacyjnym sezonie 2018, czyli po mistrzostwach świata. Prawdopodobnie strony umówiły się, że wtedy umowę będzie można rozwiązać z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia. Ale i federacja, i trener mieli nadzieję na współpracę co najmniej do igrzysk olimpijskich w Tokio, w 2020 roku.Niestety, po pierwszym sezonie De Giorgiego w roli trenera Polski nie widać nadziei na sukcesy. W Lidze Światowej w gronie 12 zespołów elity nasza kadra zajęła ósme miejsce. W mistrzostwach Europy rozgrywanych we własnym kraju była 10. W 16-zespołowej stawce. Źle wyglądała gra zespołu, a o problemach pozasportowych wewnątrz drużyny na gorąco, tuż po jej odpadnięciu z ME, w rozmowie ze Sport.pl opowiadał prezes PZPS-u Jacek Kasprzyk.

Kiedy emocje trochę opadły, najważniejsi działacze związku spotkali się z De Giorgim. Od 14 września mieli kilka dni, by przeanalizować raport, jaki złożył Włoch. Jednak na spokojne analizy PZPS czasu nie miał. Bardzo szybko jednoznaczne stanowisko w sprawie zajął główny partner federacji. Szef Polsatu Sport Marian Kmita w swoich felietonach ostro krytykował De Giorgiego i domagał się jego zwolnienia. Polsat ma tego samego właściciela, co Polkomtel, a operator sieci telefonii komórkowej Plus to największy sponsor polskiej siatkówki, wspierający ją od prawie dwóch dekad.

Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved