Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Zmiana trenera w DPD Legionovii Legionowo

Zmiana trenera w DPD Legionovii Legionowo

fot. Łukasz Krzywański

W poniedziałek zarząd klubu DPD Legionovia Legionowo zakomunikował, iż zakończył współpracę z obecnym trenerem siatkarek – Piotrem Olenderkiem. Obowiązki pierwszego szkoleniowca przejmie drugi trener formacji.

Olenderek prowadził zespół z Legionowa od listopada 2017 roku. W poprzednim sezonie trener do samego końca walczył z drużyną o utrzymanie w Lidze Siatkówki Kobiet, ostatecznie pozostając w najwyższej klasie rozgrywkowej po wygraniu barażu z Energą MKS Kalisz, która z powodu zawirowań finansowych innych klubów ostatecznie i tak awansowała do LSK.Obecne rozgrywki również nie należą dla formacji z województwa mazowieckiego do szczególnie udanych. Legionowianki zdołały bowiem wygrać zaledwie sześć z dwudziestu rozegranych meczów, zgarniając łącznie osiemnaście punktów na swoje konto. Taki wynik daje im aktualnie dziewiąte miejsce w tabeli, lecz jedenasta Energa MKS traci do DPD Legionovii zaledwie dwa „oczka”.

Poniedziałek przyniósł zakończenie pracy Olenderka w klubie. W oficjalnym oświadczeniu dotyczącym sprawy zarząd podziękował byłemu już sternikowi drużyny, życząc powodzenia w dalszej karierze. Przede wszystkim jednak włodarze zespołu z Legionowa poinformowali, iż funkcję pierwszego trenera przejął pracujący w klubie od tego sezonu Jakub Skwarek. Pozostałe osoby ze sztabu szkoleniowego wciąż piastują natomiast swoje stanowiska.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved