Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Zmiana na stanowisku trenera #VolleyWrocław

Zmiana na stanowisku trenera #VolleyWrocław

fot. Łukasz Krzywański

Krótko po zakończeniu zmagań w Lidze Siatkówki Kobiet, #VolleyWrocław przeszło do budowy składu na nadchodzące rozgrywki. Pierwsza zmiana zaszła w sztabie szkoleniowym, gdzie po Marku Solarewiczu posadę pierwszego trenera przejął Wojciech Kurczyński.

Drużyna z Wrocławia nie może zaliczyć minionych rozgrywek do szczególnie udanych. Zespół walczył bowiem o to, by nie znaleźć się na ostatnim miejscu w lidze, które zmusiłoby wrocławianki do gry w barażu. Ostatecznie #VolleyWrocław zdołał jednak wygrać z KSZO Ostrowiec rywalizację o 11 miejsce, zapewniając sobie utrzymanie w lidze.Kilka dni po ostatnim spotkaniu, włodarze klubu z Wrocławia przedstawili pierwsze plany dotyczące budowy kadry na kolejny sezon rozgrywek. – Jesteśmy już po słowie z większością siatkarek i będziemy wkrótce dopinać sprawy związane z finalizacją zapisów kontraktowych. Budowę zespołu chciałem jednak rozpocząć od sztabu szkoleniowego. Dla mnie ważne jest, aby poznać koncepcję na drużynę przedstawioną przez trenera, który potem będzie pracował z siatkarkami i brał za to odpowiedzialność – powiedział klubowej stronie Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Tym samym poznaliśmy nowego szkoleniowca wrocławianek. Został nim dotychczasowy drugi trener formacji – Wojciech Kurczyński. Prezes zarządu wyjaśnił, dlaczego to właśnie Kurczyński otrzymał taką szansę. – Sytuacja, w której się znaleźliśmy, bardzo szybko ewoluowała. W gronie zarządu dyskutowaliśmy o możliwych scenariuszach na powołanie nowego trenera. Wybór wydawał się prosty. Praca Marka Solarewicza od wielu lat była bardzo ściśle powiązana z osobą Wojtka Kurczyńskiego. Wojtek jest z nami od 2013 roku, kiedy to rozpoczynał przygodę z wielką siatkówką w roli statystyka. Tak naprawdę znamy się o wiele dłużej, ponieważ Wojtek zawsze pasjonował się siatkówką i „dręczył” mnie już w 2008 roku wraz ze swoją dzisiejszą małżonką Moniką, swoimi pomysłami na rozwój siatkówki. Ten naturalny proces przejścia przez szczeble kariery, ogromna praca, determinacja i pasja powodują, że dzisiaj mogę z dumą powiedzieć, że Wojtek w przyszłym sezonie poprowadzi drużynę #VolleyWrocław – stwierdził Grabowski.

Przejęcie sterów we wrocławskiej drużynie skomentował również sam nowy pierwszy trener. Kurczyński zaznaczył przede wszystkim, jakie elementy były kluczowe do przyjęcia oferty zaproponowanej przez klub. – Myślę, że są dwa główne czynniki, które miały wpływ na łatwość podjęcia decyzji. Po pierwsze uważam, że grupa dziewczyn, która w tym sezonie stworzyła zespół, jest bardzo perspektywiczna i może się jeszcze rozwinąć. Mnie, jako trenerowi, praca z tym zespołem daje wiele satysfakcji i jestem ciekaw, jakie są (i czy istnieją) granice jego możliwości. Drugim ważnym elementem był sam klub. Moim zdaniem #VolleyWrocław to bardzo dobre miejsce dla młodego trenera do rozpoczęcia samodzielnej pracy. Zawsze jako trenerzy odczuwaliśmy duże wsparcie i wiarę ze strony zarządu, co jest szczególnie ważne na początku drogi trenerskiej – ocenił szkoleniowiec, który aktualnie oprócz budowy zespołu planuje stworzyć odpowiedni sztab szkoleniowy. – Cały czas pracujemy nad skompletowaniem sztabu trenerskiego. Razem z prezesem Grabowskim określiliśmy sobie nasze priorytety na ten temat. Chcemy, zebrać grupę fachowców, którzy swoją pracą zapewnią naszym siatkarkom optymalne warunki do rozwoju. Chcielibyśmy, aby tak jak dziewczyny na boisku nawzajem się uzupełniają umiejętnościami, tak i członkowie sztabu trenerskiego uzupełniali się kompetencjami. Myślę, że w niedługim czasie będziemy mogli przedstawić wszystkich moich współpracowników – dodał Kurczyński.

Zakontraktowanie nowego trenera wiąże się również z pożegnaniami. I tak oto po dziesięciu latach pracy dla wrocławskiego zespołu, klub opuścił Marek Solarewicz. – Po 10 latach pracy w #VolleyWrocław podjąłem decyzję o zmianach. Czas na nowe wyzwania. Bardzo dużo się tutaj nauczyłem, otrzymując świetne warunki do pracy i rozwoju, które wykorzystam w dalszej pracy trenerskiej – powiedział były już sternik wrocławianek.

Więcej o sprawie przeczytacie na stronie klubowej.

źródło: volleywroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved