Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Zmiana na stanowisku prezesa BKS-u Bielsko Biała

Zmiana na stanowisku prezesa BKS-u Bielsko Biała

fot. Sylwia Lis-Dubiel

W dniu 6 marca 2020 roku Rada Nadzorcza Bialskiego Klubu Sportowego S.A. odwołała ze stanowiska Prezesa Bialskiego Klubu Sportowego S.A. – Andrzeja Pycia, który pełnił tę funkcję od 1 lipca 2016 roku. Prezesowi Andrzejowi Pyciowi dziękujemy za ponad 3,5 letnie kierowanie Bialskim Klubem Sportowym S.A. i jego wkład w rozwój bielskiej drużyny siatkarek. Nowym prezesem klubu została Aleksandra Jagieło. 

Warto w tym miejscu dodać, że od sierpnia 2019 roku Zarząd Bialskiego Klubu Sportowego S.A. w związku z rezygnacją z powodów osobistych i zawodowych, Członka Zarządu – Jacka Zięby (Prezesa Sponsora Kluczowego bialskiego klubu – firmy Hydro ZNPHS) był jednoosobowy. Z uwagi na fakt, że nie zostało to uczynione wcześniej, Panu Jackowi Ziębie składamy podziękowania za jego pracę na rzecz Bialskiego Klubu Sportowego S.A.Rada Nadzorcza w miejsce Andrzeja Pycia, na stanowisko Prezesa Zarządu Bialskiego Klubu Sportowego S.A. powołała Aleksandrę Jagieło, która w ostatnim czasie pełniła obowiązki Dyrektora ds. Sportowych.

Aleksandra Jagieło to była wybitna reprezentantka Polski w siatkówce. Dwukrotna złota medalistka Mistrzostw Europy (2003 i 2005), a także brązowa medalistka Mistrzostw Starego Kontynentu (2009) oraz ośmiokrotna Mistrzyni Polski (w tym dwukrotnie w barwach Bialskiego Klubu Sportowego w 2003 i 2004 roku). W bogatej kolekcji medali i Pucharów Aleksandry Jagieło warto jeszcze wspomnieć o Pucharze CEV wywalczonym wraz z klubem z Muszyny w 2013 roku, a także cztery Puchary Polski i trzy Superpuchary. W 2005 roku otrzymała Złoty Krzyż Zasługi, a w 2010 roku została wybrana najlepszą siatkarką Polski w roku 2009.

Swoją seniorską karierę zaczynała i kończyła w bialskim klubie. Po zakończeniu kariery pozostała w Bialskim Klubie Sportowym S.A., gdzie została Dyrektorem ds. Sportowych. Od 6 marca 2020 roku, objęła stanowisko Prezesa Bialskiego Klubu Sportowego S.A. jako pierwsza kobieta w historii bielskiej Spółki.

Pani Prezes życzymy wiele wytrwałości, powodzenia i sukcesów w nowej roli!

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved