Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Zmiana w składzie Argentyny na IO

Zmiana w składzie Argentyny na IO

fot. Klaudia Piwowarczyk

Julio Velasco dokonał modyfikacji w składzie reprezentacji Argentyny na igrzyska olimpijskie. Finalnie zdecydował się na opcję z jednym libero i dwoma atakującymi. Do Rio de Janeiro nie zabierze więc Facundo Santucciego, jego miejsce zajął José Luis González. 

Oficjalnie wybór ten zostanie ogłoszony na konferencji prasowej, która odbędzie się w środę. Julio Velasco miał wątpliwości co do ostatecznego kształtu kadry narodowej. Szkoleniowiec decyzję podjął zaledwie kilka godzin przed wyjazdem męskiej reprezentacji do San Juan. W poniedziałek przekazał swoim podopiecznym, że do Rio de Janeiro zabierze jednak jednego libero i dwóch atakujących. Smutną wiadomość otrzymał Facundo Santucci. Nowy libero Noliko Maaseik będzie przebywał w Argentynie. Tym samym rolę jedynego gracza na tej pozycji będzie pełnił Alexis Gonzalez. W ten sposób szansę otrzymał José Luis González. Leworęczny siatkarz, który w latach 2013-2015 był zawodnikiem BBTS-u Bielsko-Biała, będzie rywalizował o miejsce w wyjściowym składzie z Bruno Limą. José Luis González dołączył do reprezentacji w trakcie Ligi Światowej, w którą nie był zaangażowany. Zdobył miejsce w kadrze na turniej olimpijski, choć w międzyczasie został poinformowany, że do Brazylii nie pojedzie.

Ostateczny skład reprezentacji Argentyny na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro:rozgrywający: Luciano de Cecco, Demián González
atakujący: José Luis González, Bruno Lima
przyjmujący: Facundo Conte, Cristian Poglajen, Nicholas Bruno, Ezequiel Palacios
środkowi: Sebastian Sole, Martin Ramos, Pablo Crer
libero: Alexis González

źródło: inf. własna, voleyplus.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved