Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Zmiana selekcjonera jest już nieunikniona?

Zmiana selekcjonera jest już nieunikniona?

fot. Arkadiusz Buczyński

Spotkanie selekcjonera reprezentacji Polski miało się odbyć w najbliższy wtorek lub środę, ale Antiga poprosił, by przesunąć je o kilka dni później. Z nieoficjalnych informacji wynika, że los trenera mistrzów świata jest jednak przesądzony, a w kontekście jego potencjalnego następcy najmocniejszym kandydatem jest szkoleniowiec ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Ferdinando de Giorgi. Oficjalne decyzje jednak jeszcze nie zapadły.

Nikt nie kontaktował się z klubem ani z Fefe w sprawie propozycji. Jedynie dzwonili do niego dziennikarze z Włoch, by potwierdzić informację, która pojawiła się kilka dni temu. Trener de Giorgi ma ważny kontrakt z ZAKSĄ do końca sezonu i wcześniej nigdzie go nie puścimy. Dlatego jeżeli już reprezentacji nie będzie to przeszkadzało, to w perspektywie pracę mógłby rozpocząć dopiero po zakończeniu rywalizacji ligowej – podkreśla prezes ZAKSY, Sebastian Świderski.Szkoleniowiec mistrzów Polski wymieniany jest w gronie kandydatów do objęcia posady selekcjonera Polaków obok Radostina Stojczewa, jednak Bułgar zaprzeczał, jakoby ktokolwiek z federacji się z nim kontaktował. Jednak to trener ZAKSY lepiej zna polskich zawodników, a przecież zdobył mistrzostwo w ostatnim sezonie z trzema kadrowiczami – Pawłem Zatorskim, Rafałem Buszkiem i Dawidem Konarskim, a na obecne rozgrywki dołączy do nich jeszcze odkrycie Antigi – środkowy Mateusz Bieniek.

De Giorgi, choć sprawia wrażenie spokojnego, to potrafi prowadzić zespół silną ręką i trzymać ostrą dyscyplinę. A tej brakowało w ostatnim czasie w reprezentacji Polski.

Według „Dziennika Bałtyckiego” zmiany miałyby dotknąć także cały sztab szkoleniowy, tak by był on zbudowany z samych Polaków, którzy nie będą łączyli pracy z kadrą z obowiązkami w klubach, po to by mogli na bieżąco obserwować obecnych i potencjalnych reprezentantów. W swoim sztabie w ZAKSIE de Giorgi ma chociażby asystenta Antigi – Oskara Kaczmarczyka. Z kolei drugi trener Polaków – Philippe Blain do prowadzonej przez siebie PGE Skry Bełchatów sprowadził trójkę ze sztabu kadry (fizjoterapeutę Tomasza Pieczko, trenera przygotowania fizycznego Wojciecha Janasa oraz statystyka Roberta Kazimierczaka).

źródło: eurosport.onet.pl, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved