Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Zmiana prezesa Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej

Zmiana prezesa Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej

fot. Katarzyna Antczak

Najnowsze prawne ekspertyzy jednoznacznie wskazały, że po nowelizacjach ustaw łączenie funkcji prezesa Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej oraz innych w strukturach związku z aktualnie formą prowadzonej działalności gospodarczej jest niemożliwe. W związku z tym trzymając się litery prawa, z funkcji prezesa ZZPS-u zrezygnował Jakub Markiewicz, który w tym tygodniu złożył także rezygnacje z piastowanych funkcji w centrali Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Jednocześnie zarząd regionalnych struktur w zaistniałej sytuacji dokonał wyboru nowego szefa ZZPS-u. Został nim wieloletni trener i działacz z Pyrzyc Dariusz Jagiełło. 

Zaistniała sytuacja wymusiła pewne decyzje personalne, ale nie oznacza zakończenia mojej współpracy dla dobra zachodniopomorskiej siatkówki. Nadal będę wspierał zarząd w działaniach mających na celu propagowanie dyscypliny zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Chcemy i działamy zgodnie z prawem, kontynuując prace w realizacji zgłaszanych pomysłów na uzdrowienie trochę w ostatnich latach zapomnianej w regionie siatkówki. Nowy prezes ma pełne moje poparcie i obietnicę współpracy we wszelkich działaniach ZZPS-u – skomentował sytuację były prezes Jakub Markiewicz.

Po pierwsze chciałbym podkreślić, że nie ubiegałem się o tę funkcję. Wierzyłem od początku w Kubę Markiewicza i z tego powodu nie mogłem też odmówić, gdy z jego strony pojawiła się taka propozycja. Dla mnie od zawsze najważniejsza jest praca u podstaw. Dzieci, młodzież, kadeci, juniorzy – bez tego nie wychowamy kolejnych olimpijczyków. Wielkie kluby czasami z powodów oczywistych trochę o tej pracy zapominały. Od tego jest jednak zarząd związku, by wszystkie te szczeble właściwie poukładać, dobrze o nie zadbać. Gdybym nie miał wsparcia ze strony Kuby, nie zdecydowałbym się na przyjęcie tej funkcji. Ale udało nam się w ostatnim sezonie ściągnąć z klubów koszty związane z obsługą sędziowską pojedynków. Często to były koszty decydujące o przystąpieniu bądź nie do rozgrywek wojewódzkich. W efekcie odnotowaliśmy rekord frekwencji na wszystkich szczeblach młodzieżowej rywalizacji. Chcemy, ba obiecuję, że będziemy to kontynuować. Może z tym zastrzeżeniem, że kluby teraz za sędziów płacą, a związek koszty zwróci w przyszłym roku – ale zapewniam, że środki do klubów wrócą. Spotkałem się z pełnym zrozumieniem ze strony tych najmniejszych klubów, w końcu sprawa dotyczy sporego co do wysokości sponsoringu. Nie wyobrażam sobie prezesowania w ramach zasady – składki z klubów płyną i jest ok. Tak to może funkcjonować w związku każdy. My chcemy działać inaczej. Zapowiedziałem też, że jeżeli nie sprostam powierzonym zadaniom, jeżeli nie uda mi się zrealizować odpowiedzialnie złożonych obietnic – zrezygnuję z funkcji. To dla mnie ogromny zaszczyt, ale nie szczyt marzeń. Jestem dla regionalnej siatkówki, nie ona jest dla mnie – stwierdził na początku piastowania funkcji nowy prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej Dariusz Jagiełło.       źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved