Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zmiana prezesa w Resovii

Zmiana prezesa w Resovii

fot. Asseco Resovia

Stało się to, o czym ostatnio szeroko dywagowało się w siatkarskim świecie. Resovia wykonała kolejny ruch w kierunku poprawy notowań podkarpackiego klubu. Najpierw głowę pod topór położył szkoleniowiec Pasów Piotr Gruszka. Teraz to samo spotkało jego wieloletniego kolegę z boiska Krzysztofa Ignaczaka, który przestał pełnić funkcję prezesa klubu. 

Po słabym poprzednim sezonie ta dwójka miała zbudować zespół i przywrócić blask rzeszowskiej drużynie. Blask był, ale raczej fleszy fotoreporterów, którzy po kolejnych porażkach coraz częściej fotografowali rozgoryczone miny wszystkich związanych z zespołem. Za każdym razem, kiedy ktoś stawiał tezę, że Resovia w tym sezonie sięgnęła dna i teraz już zacznie się odbijać, okazywało się, że pod dnem jest jeszcze kilka pięter do spadania.Resovia postawiła zatem na zmiany w sztabie i kierownictwie klubu. Okienko transferowe jest zamknięte, więc obecnie nie wchodzą w grę już żadne ruchy kadrowe w składzie, poza transferem medycznym, który jest przewidziany tylko w szczególnych okolicznościach. Pierwszy zatem z klubem pożegnał się Piotr Gruszka, a jego następcą jest Emanuele Zanini, który zadebiutuje w roli trenera w najbliższym meczu.

Jako drugi z posadą pożegnał się Krzysztof Ignaczak. Były siatkarz nie komentuje na razie tej decyzji, a szczegóły poznamy z pewnością z oficjalnych komunikatów klubowych. Jak podaje dziennik Super Nowości, jego następcą będzie Piotr Maciąg, który prywatnie jest siostrzeńcem Adama Górala – prezesa Assecco Poland. Nowy prezes jest zainteresowany siatkówką, ale to jego pierwsza funkcja w tym sporcie. Wydaje się, że zostaje rzucony na bardzo głęboką wodę, bo klub z Rzeszowa potrzebuje natychmiastowych impulsów i szybkiej zmiany wizerunku. Być może zatrudnienie osoby z zewnątrz środowiska jest w tym przypadku dobrym pomysłem, choć na pewno ryzykownym. O efektach pewnie dowiemy się wkrótce.

źródło: inf. własna, Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved