Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Zmarł Ryszard von Broen

Zmarł Ryszard von Broen

Zarząd Śląskiego Związku Piłki Siatkowej z żalem powiadomił, że po długiej i ciężkiej chorobie w dniu 31.10.2017 r. zmarł nasz kolega Ryszard von Broen wieloletni działacz siatkówki w strukturach ŚZPS-u i PZPS-u.

Sportową karierę rozpoczął jako zawodnik w zespole GKS Zagłębie Sosnowiec. Działaczem SZPS-u został w początku lat 60 w Wydziale Gier i Dyscypliny; był jego wiceprzewodniczącym, a w latach 1975-2012. Przewodniczącym WGiD, członkiem Zarządu SZPS i jego wiceprezesem. W kadencji 2000-2004 był członkiem Wydziału Rozgrywek PZPS Warszawa i sędzią szczebla centralnego od 1970 r. W 1980 r. otrzymał klasę państwową, od 1989 do 2015 roku był sędzią kwalifikatorem PZPS.Za długoletnią działalność społeczno-sportową był odznaczony Złotą Honorową Odznaką PZPS i Złotą Odznaką Zasłużonego Działacza Kultury Fizycznej. Do ostatnich dni był czynnym działaczem Wydziału Rozgrywek SZPS, pasjonatem sportu, reprezentantem odchodzącego pokolenia działania dla idei.

uroczystości pogrzebowe śp. Ryszarda von Broena odbędą się w sobotę, 4 listopada o godz. 12.00 na cmentarzu ewangelickim w Sosnowcu przy ul. Smutnej (blisko skrzyżowania ul. Gen. Stefana Grota-Roweckiego i al. Józefa Mireckiego).

źródło: szps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved