Strona Główna > Aktualności > Złota LE M, gr. B: Tie-break dla Pomarańczowych, Hiszpania liderem

Złota LE M, gr. B: Tie-break dla Pomarańczowych, Hiszpania liderem

W pierwszych meczach grupy B złotej Ligi Europejskiej siatkarzy Hiszpania pokonała 3:1 Estonię, a Holendrzy wygrali po tie-breaku z Chorwacją. Mecz w Apeldoorn był dla kibiców Pomarańczowych prawdziwą huśtawką nastrojów, ale Holendrzy mieli w swoim składzie Nimira Abdel-Aziza. W zespole Hiszpanii z dobrej strony pokazał się Andres Villena.

Reprezentacja Holandii podejmowała w Apeldoorn na inaugurację złotej Ligi Europejskiej Chorwatów. Gospodarze rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia i prowadzenia 8:3 i tej przewagi nie oddali już do końca pewnie wygrywając do 20. W drugiej partii role się odwróciły. To Chorwaci przejęli inicjatywę i prowadzili od początku do końca. Od stanu 21:17 dla rywali Pomarańczowi nie byli już w stanie zdobyć nawet punktu i przegrali tego seta wyraźnie.

Po wyrównanym początku trzeciej partii inicjatywę przejęli podopieczni trenera Roberto Piazzy, którzy na drugiej przerwie technicznej mieli trzy punkty przewagi. W końcówce dali się jednak dogonić Chorwatom, ale dwie ostatnie piłki należały do nich i po wygranej 26:24 znów objęli prowadzenie w meczu. Przyjezdni nie zamierzali się poddawać, w czwartym secie to ponownie oni prowadzili od samego początku, mając kilkupunktową przewagę. W końcówce zespół prowadzony przez Emanuele Zaniniego jeszcze przyspieszył, wygrał 25:20, doprowadzając tym samym do tie-breaka.

W decydującej partii gospodarze udowodnili jednak, że byli tego dnia zespołem minimalnie lepszym. Prowadzili od samego początku do końca i pewnie wygrali 15:10, notując na swoim koncie pierwszą wygraną i cenne dwa punkty. 26 razy punktował w tym meczu Nimir Abdel-Aziz, który był najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole holenderskim. W ekipie Chorwacji najwięcej punktów na swoim koncie mieli Marko Sedlacek (20) oraz rezerwowy Ivan Raic (17).

Holandia – Chorwacja 3:2
(25:20, 17:25, 26:24, 20:25, 15:10)

Holandia: Van Garderen (14), Ter Horst (5), Plak (8), Abdel-Aziz (26), Van Solkema (2), Parkinson (12), Dronkers (libero) oraz Keemink (1), Jorna, Smit i Ter Maat (7)
Chorwacja: Zhukouski (3), Sedlacek (20), Dukic (2), Sestan (11), Andrić (11), Mihalj (7), Pervan (libero) oraz Sarcevic (libero), Raic (17), Zeljković i Nikaćević (3)

Reprezentacja Hiszpanii w swym pierwszym meczu w tegorocznej Lidze Europejskiej podejmowała Estonię prowadzoną przez trenera Gheorghe Cretu. Gospodarze od samego początku narzucili rywalom swoje warunki gry i na drugiej przerwie technicznej prowadzili już 16:10. Pierwszego seta Hiszpanie wygrali wysoko i pewnie do 18. Również w drugiej partii siatkarze z Estonii wyraźnie ustępowali rywalom. Podopieczni trenera Fernando Munoza ponownie pokonali przyjezdnych do 18 i prowadzili już 2:0.

Estończycy trzeciego seta rozpoczęli od prowadzenia 8:4, potem ich przewaga zmalała, ale nie dali jej sobie odebrać. W końcówce świetnie spisywał się Hindrek Pulk, który w całym spotkaniu zdobył dla swoje drużyny 17 punktów. Estończycy wygrali tego seta 25:21 i przedłużyli swoje nadzieje. Te jednak zostały rozwiane przez gospodarzy w kolejnej partii. Po wyrównanym początku Hiszpanie na drugiej przerwie technicznej prowadzili już trzema punktami, a w końcówce okazali się o wiele lepsi od rywali. Gospodarze wygrali tę partię do 19 i całe spotkanie 3:1, zapisując na swoim koncie 3 punkty. W drużynie hiszpańskiej najskuteczniejszym zawodnikiem był Andres Villena, który zakończył mecz z dorobkiem 18 punktów, 14 punktów zdobył Juan Gonzalez.

Hiszpania – Estonia 3:1
(25:18, 25:18, 21:25, 25:19)

Hiszpania: Trinidad de Haro (2), Rodriguez (3), Vigil (10), Villena (18), Fornes (11), Gonzalez (14), Gamiz (libero) oraz Colito (1), Ramon Ferragut (8), De Amo i Lopez (1)
Estonia: Treial (6), Pulk (17), Kollo (6), Raadik, Aganits (5), Keel (1), Maar (libero) oraz Viiber, Tammemaa (1) i Tamme (8)