Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Złota LE M, gr B: Holendrzy i Chorwaci z trzema punktami

Złota LE M, gr B: Holendrzy i Chorwaci z trzema punktami

fot. CEV

W meczu 5. kolejki Ligi Europejskiej siatkarzy Hiszpanie walczyli z Chorwatami, a Holendrzy podejmowali Estończyków. Z pierwszej konfrontacji zwycięsko wyszli siatkarze z Bałkanów, którzy uciekli z ostatniej pozycji w tabeli grupy B. Holendrzy bez większych problemów pokonali Estończyków, dzięki czemu umocnili się na pozycji lidera.

W pierwszej odsłonie spotkania Chorwaci już na samym początku wypracowali sobie dwupunktową przewagę, którą później stopniowo powiększali. Bez większych problemów zwyciężyli w premierowej partii 25:19. Dwa następne sety były już zdecydowanie bardziej wyrównane i rozstrzygały się po wyrównanych końcówkach. Drugiego wygrali Hiszpanie, a trzeci padł łupem podopiecznych Emanuele Zaniniego. Czwarta odsłona spotkania też miała zacięty przebieg do drugiej przerwy technicznej, później do głosu doszli już jednak Chorwaci, którzy zgarnęli do tabeli cenne trzy punkty. Przyjezdni zaprezentowali się lepiej w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, na uwagę zasługuje zwłaszcza świetne przyjęcie na poziomie 77%. Podopiecznych Emanuele Zaniniego do zwycięstwa poprowadzili Marko Sedlacek i Filip Sestan, którzy zdobyli 16 punktów.Hiszpania – Chorwacja 1:3
(19:25, 25:23, 28:30, 20:25)

Składy zespołów:
Hiszpania: Rodriguez Perez (1), Vigil (8), De Amo, Villena (13), Fornes (13), Gonzalez (13), Ruiz Posadas (libero) oraz Colito (4), Trinidad de Haro (2), Ramon Ferragut (7), Munoz (1), Gimeno
Chorwacja: Zhoukouski (6), Raic (7), Sedlacek (16), Dukic (8), Sestan (16), Nikacević (6), Sarcevic (libero) oraz Hanzić, Andrić (7), Zeljković, Pervan (libero)


W meczu rozgrywanym w Hoogeveen już od samego początku swoją dominację zaznaczyli Holendrzy. Na początku wypracowali sobie dwupunktową przewagę, którą później stopniowo powiększali. Ostatecznie wygrali w premierowej partii 25:19. Druga odsłona spotkania miała bardzo podobny przebieg, podopieczni Roberto Piazzy zdecydowanie lepiej zaprezentowali się w końcówce i znaleźli się o krok od zwycięstwa. Zawodnicy z Beneluksu nie wypuścili z rąk trzech punktów, już na samym początku trzeciego seta wypracowali siedmiopunktową przewagę (9:2), której nie roztrwonili. Holendrzy świetnie zaprezentowali się zwłaszcza w ofensywie, uzyskali aż 70% skuteczności w tym elemencie. Najskuteczniejszymi zawodnikami w zwycięskiej drużynie zostali Thijs Der Horst z 18 punktami na koncie oraz Nimir Abdel-Aziz z 17 ,,oczkami”. W estońskim zespole 10 punktów wywalczył Ardo Kreek.

Holandia – Estonia 3:0
(25:19, 25:17, 25:17)

Składy zespołów:
Holandia: Ter Horst (18), Jorna (4), Plak (8), Abdel-Azis, Van Solkema (17), Parkinson (4), Dronkers (libero) oraz Van Haarlem, Smit, Ter Maat (2)
Estonia: Kreek (10), Toobal, Venno (7), Kollo (5), Raadik (5), Tammemaa (5), Rikberg (libero) oraz Keel

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy B złotej Ligi Europejskiej siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Europejska

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved