Strona Główna > Aktualności > Złota LE K, gr. C: Drugie zwycięstwa Białorusi i Hiszpanii

Złota LE K, gr. C: Drugie zwycięstwa Białorusi i Hiszpanii

W drugiej serii spotkań złotej Ligi Europejskiej siatkarek w grupie C po raz kolejny zwycięstwa odniosły reprezentacje Białorusii i Hiszpanii. Białorusinki bez straty seta poradziły sobie w Mińsku z Finlandią, Hiszpanki pokonały 3:0 na wyjeździe Azerbejdżan i z kompletem punktów przewodzą tabeli grupy, wyprzedzając o jeden punkt Białoruś

W Mińsku reprezentacja Białorusi po pokonaniu w weekend 3:2 zespołu Azerbejdżanu tym razem podejmowała Finlandię. Mecz rozpoczął się wyśmienicie dla przyjezdnych, które prowadziły już 8:3, ale szybko straciły przewagę. Białorusinki odrobiły straty i na drugiej przerwie technicznej to one miału już punkt przewagi. Końcówka należała do podopiecznych trenera Piotra Hilko, które wygrały 25:22. W drugim secie gospodynie na początku zdominowały grę, prowadząc 8:2. Finki podniosły się jednak i odrobiły część strat, zmniejszając przewagę rywalek do dwóch punktów. W końcówce znów jednak dominowały siatkarki z Białorusi i to one wygrały do 20, obejmując prowadzenie w meczu 2;0.

Set trzeci przebiegał pod dyktando gospodyń, które szybko odskoczyły rywalkom i kontrolując grę utrzymywały bezpieczną przewagę. Od stanu 21:15 zespół fiński chyba się już poddał, a Białorusinki pewnie dokończyły mecz, wygrywając te partię do 17 i notując drugie zwycięstwo w tegorocznej Lidze Europejskiej na swoim koncie. Świetny mecz rozegrała w barwach gospodyń Katsiaryna Sakołczuk, która zdobyła 18 punktów. Najskuteczniejsza w zespole Finlandii Piia Korhoonen miała dwa punkty mniej na swoim koncie.

Białoruś – Finlandia 3:0
(25:22, 25:20, 25:17)

Białoruś: Kalinouskaja (7), Sakołczuk (18), Klimec (9), Markiewicz (6), Szasz (2), Miniuk (3), Fedarynczuk (libero) oraz Harelik (11), Klimowicz, Kananowicz i Hryszkiewicz
Finlandia: Riikila (4), Alanko (5), Pihlajamaki (4), Karhu (4), Korhonen (16), Czakan (5), Sievanen (libero) oraz Hamalainen (libero), Esko (1), Kokkonen (4), Bjerregard-Madsen (1) i Kylmaaho

W drugim środowym meczu tej grupy Azerbejdżan podejmował reprezentację Hiszpanii. Początek należał do przyjezdnych, które miały już na koncie jedną wygraną. Na drugiej przerwie podopieczne trenera Pascuala Saurina prowadziły 16:9 i pewnie zmierzały po zwycięstwo. W końcówce Azerki odrobiły część strat, ale nie były w stanie już dogonić rywalek. Hiszpania wygrała 25:21 i objęła prowadzenie w meczu. W drugim secie przyjezdne również dość długo miały przewagę, tym razem jednak niewielką. Gospodynie w pewnym momencie przyspieszyły, dogoniły rywalki i wyszły na prowadzenie 21:20. Zacięta końcówka należała jednak do siatkarek z Półwyspu Iberyjskiego, które wygrały 26:24 i prowadziły już 2:0.

W trzecim secie z Azerek całkowicie zeszło już powietrze Podopieczne włoskiego szkoleniowca Giovanniego Caprary mogły tylko bezradnie przyglądać się coraz skutecznie grającym Hiszpankom. Przewaga gości na drugiej przerwie technicznej wynosiła już 10 punktów (6:16) i nic im nie mogło odebrać wygranej. Zespół Hiszpanii wygrał tego seta do 14 i po raz drugi zgarnął komplet punktów w tegorocznych rozgrywkach Ligi Europejskiej. Liderką zwycięskiej drużyny ponownie była Ana Escamilla, która zgromadziła w tym meczu 19 punktów.

Azerbejdżan – Hiszpania 0:3
(21:25, 24:26, 14;25)

Azerbejdżan: Azimowa (2), Gurbanowa (7), Abdulazimowa (6), Bezsonowa (9), Azizowa (9), Kiryliuk (4), Karimowa (libero) oraz Parszkowa, Salbiszwili, Liowkina i Gafarowa
Hiszpania: Berbel (7), Corral (3), Rivero (12), Caro Garcia (10), Gonzalez (9), Escamilla (19), Llabres (libero) oraz Elizaga i Lazaro