Strona Główna > Aktualności > Złota LE K, gr. C: Czeszki odjeżdżają przeciwniczkom, tie-break dla Białorusi

Złota LE K, gr. C: Czeszki odjeżdżają przeciwniczkom, tie-break dla Białorusi

Reprezentacja Słowacji nie zdołała zrewanżować się Czeszkom za sobotnią porażkę. Przed własną publicznością Słowaczki ugrały tylko jednego seta. Zupełnie inny przebieg miał pojedynek pomiędzy Hiszpankami a Białorusinkami. Gospodynie przegrywały 1:2, jednak doprowadziły do tie-breaka. W nim mimo wyrównanej gry kropkę nad i postawiły reprezentantki Białorusi, które pozostały na drugim miejscu w tabeli.

W pierwszym secie dosyć niespodziewanie Czeszki nie były w stanie przeciwstawić się gospodyniom środowego meczu. Słowaczki od pierwszych akcji stopniowo budowały przewagę i wygrały do 16. Na boisku nie do zatrzymania była Nikola Radosova. W drugim secie również dominowała jedna drużyna, jednak tym razem były to przyjezdne. Kluczowym elementem był blok, a najwięcej punktów dla przyjezdnych zdobyła Michaela Mlejnkova. Również przez większość trzeciego seta prym wiodły przyjezdne, jednak ich gra zacięła się w drugiej części partii. Mimo grania wyrównanej końcówki Słowaczki nie zdołały doprowadzić do remisu i 2:1 prowadziły Czeszki. Gospodynie bardzo dobrze weszły w czwartą odsłonę. Mimo zbudowania pięciopunktowego prowadzenia nie udało im się jednak utrzymać dobrej passy. Od połowy seta to Czeszki dyktowały warunki gry, wygrywając do 18. Liderką zwyciężczyń była Michaela Mlejnkova, natomiast po drugiej stronie siatki prym wiodła Nikola Radosova.

Słowacja – Czechy 1:3
(25:16, 16:25, 23:25, 18:25)

Słowacja: Drobnakova (3), Kosekova (2), Herelova (8), Abrhamova (3), Radosova (24), Kriskova (3), Nikmonova (libero) oraz Hudecova (6), Pencova, Pistelakova (5), Sunderlikova (4) i Torokova
Czechy: Kossanyiova (13), Kopacova, Purchartova (7), Valkova (5), Mlejnkova (21), Holaskova (3), Dostalova (libero) oraz Hodanova, Baumrukova, Struskova (9), Toufarova (6) i Orvosova

W ostatnim meczu tej serii spotkań Ligi Europejskiej Hiszpanki podejmowały Białorusinki. Kilka dni wcześniej Hiszpania wygrała 3:1. Środowy mecz był znacznie bardziej wyrównany. W pierwszym secie dłuższy czas prowadziły gospodynie, jednak zwycięstwo wymknęło im się z rąk. Mimo obronienia kilku piłek setowych nie zdołały doprowadzić do gry na przewagi i przegrały inauguracyjną odsłonę 23:25. W drugim secie po równej grze przez większość czasu ostatnie piłki lepiej rozegrały gospodynie. Podrażnione takim przebiegiem gry Białorusinki od początku do końca kontrolowały przebieg trzeciej partii. Przyjezdne nie zdołały jednak zapisać na swoim koncie cennych trzech punktów. W czwartej partii skutecznie punktowała Maria Segura, a podopieczne Pascuala Saurina wytrzymały końcówkę, doprowadzając do tie-breaka. W nim aż do zmiany stron toczyła się walka punkt za punkt. Później jednak serię punktów zaliczyły Białorusinki i takiej zaliczki już nie wypuściły, wygrywając do 9, a cały mecz 3:2.

Hiszpania – Białoruś 2:3
(23:25, 25:21, 22:25, 25:19, 9:15)

Hiszpania: Corral Bouza (5), Rivero (20), Correa Esteban (10), Caro Gracia (4), Gonzalez (14), Segura (25), Sanchez (libero) oraz Naranjo (libero), Sanz (1) i Escamilla (6)
Białoruś: Kalinouskaja-Guengoer (13), Seryk (7), Markiewicz (15), Barysewicz (1), Szasz (1), Hryszewicz (14), Pauliukouskaja (libero) oraz Stoliar (14), Parukawa, Kicka (11) i Kananowicz (3)