Strona Główna > Aktualności > Złota LE K, gr. C: Białoruś z czwartą wygraną, Hiszpania pozostała na drugim miejscu

Siatkarki Białorusi po zaciętym meczu wygrały z Azerbejdżanem 3:1. Trzeci i czwarty set tego spotkania były rozgrywane na przewagi. Azerki jako jedyna drużyna tej grupy nie odniosły żadnego zwycięstwa i zamykają tabelę. Hiszpania zapisała na swoim koncie trzecie zwycięstwo, tym razem pokonała ona Finlandię 3:1.

Liderki grupy C – Białorusinki zgodnie z oczekiwaniami rozstrzygnęły mecz z Azerbejdżanem na swoją korzyść. Azerki przegrały pierwszą partię w stosunku 21:25, miały bardzo duże problemy w przyjęciu i był to główny powód porażki w tym secie. Obraz gry nie uległ zmianie także w drugiej partii spotkania, stroną dyktującą warunki gry nadal były Białorusinki. Co prawda Azerki zdobyły więcej punktów w bloku, ale miały nadal kłopoty z przyjęciem, były mniej skuteczne w ataku i po raz drugi musiały uznać wyższość swoich rywalek. Trzeci set był zacięty i emocjonujący, nie mające nic do stracenia gospodynie rzuciły się do ataków, punktowała Gurbanowa, gospodynie punktowały w bloku i w efekcie tego po grze na przewagi wygrała reprezentacja Azerbejdżanu (28:26). Jeszcze więcej emocji wystąpiło w czwartym secie meczu w nim szala wygranej przechodziła z jednej na drugą stronę ostatecznie po zaciętej grze wygrały Białorusinki. Najwięcej punktów dla Białorusi zdobyła Sakolczyk 16, a dla Azerbejdżanu – Abdulazimowa i Gurbanowa po 18.

Azerbejdżan – Białoruś 1:3
(21:25, 19:25, 28:26, 34:36)

Azerbejdżan: Azimowa (1), Gurbanowa (18), Abdulazimowa (18), Bezsonowa (15), Azizowa (14), Kiryliuk (10), Alijewa (libero) oraz Pawlenko (1) Salbiszwili i Parszikowa (libero)
Białoruś: Stoliar (14), Kalinowskaja (10), Harelik (15), Sakolczyk (16), Klimec (19), Kananowicz (2), Fedarynczyk (libero) oraz Markiewicz (5), Sasz (2), Hryszkiewicz (3) i Katsiczuk (2)

Hiszpania udanie rozpoczęła mecz z Finlandią. Pierwszy set ekipa z Półwyspu Iberyjskiego wygrała 25:23. Hiszpanki popisały się lepszą skutecznością w ataku, miały minimalnie lepsze przyjęcie i to zadecydowało o ich zwycięstwie. W drugiej odsłonie meczu nadal dominowały gospodynie, ich przyjęcie przełożyło się na skuteczny atak i po raz drugi wygrały i prowadziły 2:0 w meczu. Trzecia odsłona spotkania przez długi czas miała bardzo zacięty przebieg i o zwycięstwie zadecydowała wyrównana końcówka. W niej to Finki okazały się lepsze (25:22). To zawodniczki gości lepiej rozpoczęły czwartą odsłonę spotkania, wypracowały sobie trzypunktowe prowadzenie (9:6), które jednak błyskawicznie straciły (9:9). W miarę trwania seta Finki powróciły do trzypunktowej zaliczki i wydawało się, że doprowadza do tie-breaka. Tak się jednak nie stało, zawodniczki gości nie wykorzystały dwóch piłek setowych, Hiszpanki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść (26:24). Zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego do zwycięstwa poprowadziła Ana Escamilla, która zdobyła 20 punktów. Z kolei po stronie Finek najwięcej oczek, po 16, wywalczyły Krista Bjerregard Madsen i Piia Korhonen.

Hiszpania – Finlandia 3:1
(25:23, 25:19, 22:25. 26:24)

Hiszpania: Berbel (9), Corral (2), Rivero (16), Carro (9), Gonzalez (13), Escamilla (20), Sanchez (libero) oraz Elizaga (4), Lazaro
Finlandia: Esko (13), Bjerregard Madsen (16), Rkila (7), Alanko , Korhonen (16), Czakan (5), Sievanen (libero) oraz Kosonen, Kokkonen, Karhu (1), Pihlajamaki (2) i Hamalainen (libero)