Strona Główna > Aktualności > Złota LE K, gr. B: Chorwacja wygraną zakończyła zmagania, Węgierki drugie

Złota LE K, gr. B: Chorwacja wygraną zakończyła zmagania, Węgierki drugie

W trzech setach Chorwacja wygrała z Francja i zrewanżowała się za porażkę z piątej kolejki.  Chorwatki wygrały grupę B, ale udział w turnieju finałowym złotej Ligi Europejskiej miały już wcześniej zapewniony jako gospodarz. Węgierki dzięki wygranej z Austrią zajęły drugie miejsce i powalczą o medale w gronie czterech najlepszych zespołów.

Liderki tabeli Chorwatki nie pozostawiły złudzeń ostatniej Francji i wygrały swoje ostatnie spotkanie grupowe w stosunku 3:0. Mocna zagrywka (12 punktów bezpośrednio zdobyły gospodynie przy dwóch Francji) oraz gra w bloku (10:2 na korzyść Chorwacji) okazały się być tymi elementami, które zadecydowały o wygranej podopiecznych Daniele Santarelliego. Chorwatki dołożyły jeszcze skuteczną grę w ataku i tym samym mogły cieszyć się z wygranej. Najlepiej punktującą zawodniczką w Chorwacji były Stanovic i Strunjak, obie zdobyły po 12 punktów, w ekipa trójkolorowych najjaśniejsza postacią była Gicquel – zdobywczyni 13 punktów.

Chorwacja – Francja 3:0
(25:18, 25:17, 25:20)

Chorwacja: Stanovic (12), Strunjak (12), Butigan (11), Mlinar (6), Fabris (11), Deak (3), Sain (libero)
Francja: Bouzinac, Gicquel (13), Olinga-Andela (4), Ndoye (3), Plat (5), C. Martin (2), Giardino (libero) oraz Davidovic (1), Jeanpierre (4) i P. Martin

Węgierki rozpoczęły mecz z Austrią od porażki w pierwszym secie 18:25. Austriaczki popełniły mniej błędów własnych i to zadecydowało o ich wygranej. Kolejne trzy sety były popisem Węgierek, bezpośrednio z zagrywki zdobyły one 13 punktów w tym Greta Szakmary zapisała na swoje konto cztery asy serwisowe. Podopieczne Jose De Brandta dominowały w grze na siatce, miały lepszą skuteczność w ataku i to zadecydowało o ich wygranej w całym spotkaniu. Austriaczki nie wykorzystały swoich szans w trzecim secie, w którym prowadziły 16:10, potem role na boisku odwróciły się i to reprezentacja Węgier mogła cieszyć się z trzech punktów. Najwięcej punktów dla Węgier zdobyła Sandor -18, a dla Austrii – Maros -17.

Węgry – Austria 3:1
(18:25, 25:16, 25:18, 25:23)

Węgry: Szakmary (17), Sandor (18), Talas (5), Bokorne (10), Nagy (8), Pekarik (8), Molcsanyi (libero) oraz Dekany, Torok, Nemeth i Cicic
Austria: Holzer (11), Muller (9), Chrtianska (12), Maros (17), Schmit (3), Oiwoh (3), Huber (libero) oraz Wallner, Nesimovic (2) i Katz (1)