Strona Główna > Aktualności > Złota LE K, gr. B: Chorwacja umocniła się na pierwszym miejscu, Francja nadal bez wygranej

Chorwatki po zaciętym meczu pokonały w pięciu setach Węgierki 3:2 i pozostały na pierwszym miejscu w tabeli, Chorwacja ma trzy punkty przewagi nad Węgierkami. Austria pokonała ostatnią Francję 3:1i ma na swoim koncie 6 punktów.

Chorwacja od samego początku kontrolowała boiskowe wydarzenia, ich przeciwniczki z Węgier nie miały zbyt wiele do powiedzenia w inauguracyjnym secie. Szczególnie uwidoczniła się duża przewaga Chorwatek w bloku, w tym elemencie zdobyły one w pierwszym secie siedem punktów, a Węgierki ani jednego. Po zaledwie 27 minutach gry ze zwycięstwa mogła cieszyć się Chorwacja. Węgierki podniosły się po porażce, miały lepszą skuteczność w ataku i na efekty tego nie trzeba było długo czekać. Liderką w ich ekipie okazała się być Greta Szakmary, w sukurs przyszła jej Rita Bokorne i te dwie zawodniczki stanowiły o obliczu reprezentacji Węgier. Podopieczne Jose de Brandta wygrały 25:20. Chorwatki w trzecim secie nadal dominowały w bloku, szczególnie mogła podobać się gra Samanty Fabris oraz Karly Klaric, dzięki nim Chorwatki wygrały 25:22. Węgierki dla których czwarty set był grą o przedłużenie rywalizacji nie dawały za wygraną, ich grę napędziła Nemeth, lepsza gra w ataku okazała się być kluczem do wygranej i o wszystkim musiał decydować tie-brek. W nim po raz kolejny swoją przewagę udokumentowały Chorwatki, ich liderką była Fabris zdobywczyni 26 punktów, z kolei dla Węgierek najwięcej punktów zdobyła Szakmary – 16. Wygrana ta sprawiła, że Chorwacja umocniła się na pozycji lidera grupy B.

Węgry – Chorwacja 2:3
(16:25, 25:20, 22:25, 25:23, 10:15)

Węgry: Szakmary (14), Sandor, Talas (4), Bokorne (9), Nagy (8), Pekarik (7), Molcsanyi (libero) oraz Dekany (7), Torok (1), Nemeth (14). Miklai, Cicic i Leko (libero)
Chorwacja: Butigan (7), Mlinar (17), Dumancic (10), Fabris (26), Deak (4), Klaric (16), Sain (libero) oraz Luketic (1), Stimac (1), Strunjak (1) i Popovic-Gamma

Austria pokonała Francję 3:1 i była to jej druga wygrana. Austriaczki z sześcioma punktami plasują się na trzecim miejscu w tabeli. Po łatwo wygranym pierwszym secie do głosu doszły podopieczne Emile Rousseaux, wygrały one drugą partię spotkania, ale na więcej nie było ich stać. Reprezentacja Austrii wygrała trzecią i czwartą odsłonę spotkania i zapisała na swoje konto cenne trze punkty. Trójkolorowe były słabsze zarówno w przyjęciu jak i ataku, z kolei Austriaczki bezpośrednio z zagrywki zdobyły siedem punktów, były skuteczniejsze w ataku. Dla Austrii najwięcej punktów zdobyła Katharina Holzer – 21, dla Francji Lucille Gicquel -18.

Austria – Francja 3:1
(25:13, 21:25, 25:23, 25:11)

Austria: Holzer (21), Muller (9), Chrtianska (13), Maros (11), Schmit (3), Oiwoh (14), Huber (libero) oraz Wallner i Schmitt
Francja: Stojiljkovic (2), Gicquel (18), Moreels (2), Olinga-Andela (9), Ndoye (7), Descamps (3), Giardino (libero) oraz Bouzinac i Jeanpierre (6)