Strona Główna > Aktualności > Złota LE K, gr. B: Bez niespodzianek w kolejnej serii

Złota LE K, gr. B: Bez niespodzianek w kolejnej serii

Siatkarki z Finlandii i Węgier, które zajmują pierwsze dwa miejsca w grupie B, wygrały swoje mecze. W czwartej serii spotkań złotej Ligi Europejskiej reprezentantki Finlandii 3:1 pokonały Chorwatki. Węgierki nie dały szans zawodniczkom z Francji. Francuzki wciąż czekają na zdobycie pierwszego punktu w tych rozgrywkach.

Reprezentacja Chorwacji w rozgrywkach Ligi Europejskiej gra w kratkę, na zmianę wygrywając i przegrywając mecze. W środowej serii Chorwatki musiały uznać wyższość reprezentacji Finlandii. Gospodynie pierwszego seta po wyrównanym początku przejęły inicjatywę i wygrały do 19. W drugiej partii początkowo poszły za ciosem, jednak z czasem to przyjezdne zaczęły budować przewagę. Chociaż gospodynie starały się walczyć i obroniły piłki setowe, nie udało im się odwrócić losów seta. Chorwatki wygrały tę odsłonę 26:24. Podrażnione takim przebiegiem gry podopieczne Tapio Kangasinemiego z wysokiego C otworzyły trzecią partię i nie zwolniły aż do końca, triumfując 25:15. Czwarty set miał ciekawy przebieg. Przez większość tej partii toczyła się zacięta walka, a przewaga przechodziła z rąk do rąk. Dopiero końcówka przebiegła pod dyktando reprezentacji Finlandii. Po raz kolejny liderką reprezentacji Finlandii była Piia Korhonen. Po drugiej stronie siatki wyróżniała się natomiast Samanta Fabris.

Finlandia – Chorwacja 3:1
(25:18, 24:26, 25:15, 25:19)

Finlandia: Vilponen (9), Alanko (4), Pihlajamaki (12), Karu (14), Korhonen (23), Öhman (6), Sievanen (libero) oraz Kokkonen (8) i Laakkonen
Chorwacja: Jerkov (12), Prokopić (6), Dumancić (7), Fabris (16), Brcić, Kulić, Bozicević (libero) oraz Vukić (6), Popović-Gamma (2), Samadan (3), Jaksetić (4) i Sain (libero)

Bez niespodzianki zakończył się również mecz we Francji. Jedynie w pierwszym secie gra była wyrównana. Węgierki większość czasu nie były w stanie zbudować większej niż dwupunktowej przewagi. Francuzki walczyły, w decydującym momencie doprowadziły nawet do wyrównania (23:23), jednak nie wystarczyło to do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. Węgierki wygrały 25:23. Druga partia potoczyła się już pod dyktando przyjezdnych. Ani przez moment gospodynie nie zdołały zdobyć chociaż punktu przewagi, przegrywając do 18. Trzecia partia miała podobny przebieg. Chociaż reprezentacja Francji starała się walczyć, zdobyła tylko o oczko więcej i to Węgierki po nieco ponad godzinie cieszyły się z kolejnych trzech punktów na koncie.

Francja – Węgry 0:3
(23:25, 18:25, 19:25)