Strona Główna > Aktualności > Złota LE K, gr. B: 3 punkty dla Węgier, pierwsza wygrana Francji

Złota LE K, gr. B: 3 punkty dla Węgier, pierwsza wygrana Francji

Węgierki wygrały w spotkaniu wyjazdowym z Austrią 3:0 i mają wciąż szanse na grę w turnieju finałowym. Z kolei Francja po zaciętym, pięciosetowym pojedynku pokonała Chorwację 3:2.

Austria sąsiadowała z Węgierkami przed meczem piątej kolejki i traciła do swoich rywalek jeden punkt. Pierwszą partię po zaciętej grze na przewagi na swoją korzyść rozstrzygnęły Węgierki. W inauguracyjnym secie spotkania popełniły one mniej błędów własnych i to w głównej mierze zadecydowało o ich wygranej. W drugim secie meczu Węgierki poszły za ciosem, odrzuciły od siatki swoje przeciwniczki, miały lepszą skuteczność w ataku oraz liderki Gretę Szakamry i Liliom Bokorne. Te dwie siatkarki stanowiły o obliczu gry ekipy gości. Trzeci a zarazem ostatni set niczym szczególnym nie różnił się od drugiego. Podopieczne De Brandta nadal dominowały na boisku, lepsze przyjęcie oraz skuteczniejsza gra w ataku zadecydowały o zwycięstwie reprezentacji Węgier. Najwięcej punktów zdobyły: dla Węgier – Szakmary i Bokorne po 12, a dla Austrii Muller – 9. Dzięki zdobytym trzem punktom Austria umocniła się na drugim miejscu w tabeli grupy B i o cztery punkty wyprzedza Austrię.

Austria – Węgry 0:3
(25:27, 16:25, 16:25)

Austria: Holzer (8), Muller (9), Chrtianska (8), Maros (4), Schmit (1), Oiwoh (3), Huber (libero) oraz Bajde, Wallner (5), Nesimović (3), Katz (3) i Haselsteiner (1, libero)
Węgry: Szakmary (12), Sandor (10), Talas (1), Bokorne (12), Nagy (6), Pekarik (7), Molcsanyi (libero) oraz Dekany (1), Torok (1), Nemeth (2) i Cicic

Zamykająca tabelę grupy B Francja mecz z Chorwacją rozpoczęła od wygranego seta w stosunku 25:21. Do stanu 16:10 przeważała Chorwacja i nic nie zapowiadało zwrotu sytuacji na boisku. Chorwatki popełniły wiele błędów własnych, miały problemy z przyjęciem i było to przyczyną ich porażki. Gra w kolejnym secie tego spotkania falowała, prowadzenie przechodziło z jednej strony na drugą. Ekipa trójkolorowych prowadziła przez większą część gry, przy stanie 21:19 inicjatywa przeszła na stronę Chorwacji. Lepsze przyjęcie oraz skuteczniejsza gra w bloku sprawiły, że wygrała drużyna Chorwacji. Ekipa Danielle Santarelliego była lepsza w trzeciej odsłonie spotkania, wygrała tą część meczu 25:19. Nie mające nic do stracenia Francuzki rzuciły się do ataków, z dobrej strony pokazała się Ndoye, punkty zdobyła Davidovic i siatkarki te miały znaczny udział w zwycięstwie Francji. O końcowej wygranej jednej z drużyn musiał decydować tie-break, w nim lepsza okazała się być po zaciętej i emocjonującej grze na przewagi reprezentacja Francji dla której była to pierwsza wygrana w tegorocznej Lidze Europejskiej, natomiast Chorwatki pierwszy raz musiały pogodzić się z porażką.

Francja – Chorwacja 3:1
(25:21, 23:25, 19:25, 25:22, 21:19)

Francja: Stojiljkovic, Gicquel (9), Jeanpierre, Olinga-Andela (8), Ndoye (16), Descamps (3), Soldner (libero) oraz Bouzinac (1),Moreeles (16), Davidovic (15), Mayer (2) i Giardino (libero)
Chorwacja: Stanovic (14), Strunjak (10), Butigan (1), Stimac (2), Luketic (6), Popovic- Gamma (8), Bozicevic (libero) oraz Mlinar (12), Dumancic (10), Fabris (11), Deak (5) i Klaric