Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Złota LE K, gr. A: Trzy zespoły z dwoma zwycięstwami

Złota LE K, gr. A: Trzy zespoły z dwoma zwycięstwami

fot. CEV

Czechy, Słowacja i Ukraina mają po trzech seriach spotkań w grupie A złotej Ligi Europejskiej kobiet po dwa zwycięstwa. Na czele tabeli są Czeszki, które pokonały 3:1 Ukrainę i wyprzedzają swoje rywalki jednym punktem. Dwa punkty straty do lidera mają reprezentantki Słowacji, które odniosły pewne zwycięstwo bez straty seta ze Szwecją.

Reprezentacja Czech w trzeciej serii spotkań podejmowała w Brnie niepokonany do tej pory zespół Ukrainy. Czeszki bardzo dobrze rozpoczęły to spotkanie i w pierwszym secie na drugiej przerwie technicznej prowadziły już 16:9, a całego seta wygrały bardzo wyraźnie do 14. W drugiej partii początkowe prowadzenie gospodyń została przełamana. W końcówce to Ukrainki przejęły inicjatywę i w walce na przewagi okazały się lepsze, wygrywając 29:27.Drugi i trzeci set to znów dominacja czeskiego zespołu. Gospodynie już od początku wypracowywały sobie niewielką przewagę, którą potem coraz bardziej powiększały Efektem były wygrane set do 18 i 17 i całe spotkanie 3:1. Trzy punkty pozwoliły Czeszkom wyprzedzić w tabeli zespół Ukrainy i zająć fotel lidera grupy A. Świetny mecz w barwach zwycięskiej drużyny rozegrała Andrea Kossanyiova, która zapisała na swoim koncie 24 punkty. 20 punktów w zespole Ukrainy zdobyła Karyna Denysowa.

Czechy – Ukraina 3:1
(25:14, 27:29, 25:18, 25:17)

Składy zespołów:
Czechy: Kossanyiova (24), Trnkova (8), Orvosova (1), Purchartova (8), Mlejnkova (4), Smidovva (3), Dostalova (libero) oraz Hodanova (11), Svobodova, Patockova (1), Kpecka i Holaskova
Ukraina: Karpec (1), Politańska (3), Denysowa (20), Dorsman (14), Bycenko (8), Stepaniuk (8), Niemcewa (libero) oraz Dudnyk (2), Drozd (7) i Wielikonon


Zespół Słowacji po wygranym meczu z Czeszkami w następnej kolejce podejmował outsidera grupy A, reprezentację Szwecji. Podopieczne trenera Marco Fenoglio nie miały żadnych problemów z pokonaniem słabszego rywala. Szwedki w Lidze Europejskiej cały czas występują bez swojej gwiazdy, Isabelle Haak. W pierwszym secie Słowaczki prowadziły od początku do końca, stale powiększając swoją przewagę i wygrywając pewnie do 16.

W drugiej partii po w miarę wyrównany początku gospodynie nagle przyspieszyły i odjechały Szwedkom na bezpieczną odległość. Set zakończył się jeszcze wyższą przewagą słowackiego zespołu, który wygrał do 13. W secie trzecim zespół trenera Fenoglio ponownie wygrał do 16 i zgarnął trzy punkty. Najskuteczniejsza w zwycięskim zespole była Karin Palgutova, która zdobyła w tym meczu 18 punktów.

Słowacja – Szwecja 3:0
(25:16, 25:13, 25:16)

Składy zespołów:
Słowacja: Kosekova (6), Hroncekova (9), Palgutova (18), Herelova (10), Radosova (5), Kostelanska (11), Jancova (libero) oraz Kijakova (6) i Szaboova (1)
Szwecja: Andersson L. (5), Wasserfaller (5), Topic (3), Lundvall (1), Andersson V. (4), Haak A. (2), Ahman (libero) oraz Tabron (3), Hansson, Andersson K. (libero) i Van Leusen (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabela złotej Ligi Europejskiej kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Europejska

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved