Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Złota LE K, gr. A: Wygrane Ukrainy i Czech

Złota LE K, gr. A: Wygrane Ukrainy i Czech

fot. CEV

Reprezentacja Ukrainy odprawiła z kwitkiem Szwecję i umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli. O jej ewentualnym awansie do turnieju finałowego zadecyduje ostatni mecz ze Słowacją. Szanse na awans zachowały Czeszki, który wygrały w spotkaniu wyjazdowym ze Słowaczkami i rywalizację grupową zakończą z najsłabszą Szwecją.

„Godziny z prysznicem” potrzebowały siatkarki Ukrainy w meczu ze Szwecją. Rozgromiły one swoje rywalki w 58 minut i umocniły się na pierwszym miejscu w tabeli. Reprezentantki Ukrainy górowały nad swoimi rywalkami w każdym siatkarskim elemencie, zdobyły 10 punktów bezpośrednio z zagrywki podczas gdy Szwecja zaledwie 1. W bloku punktowały 11 razy a ich rywalki zaledwie pięć. Bardzo słaba gra w przyjęciu Szwedek przełożyła się na ich atak. Najwięcej punktów dla Ukrainy zdobyła Karpiec, natomiast dla Szwecji Lundvall. Szwedki jako jedyne w tej grupie nie odniosły żadnego zwycięstwa i zerowym dorobkiem punktowym zamykają tabelę.Ukraina – Szwecja 3:0
(25:10, 25:10, 25:17)

Składy zespołów:
Ukraina: Karpiec (12), Politanska, Denisowa (5), Dorsman (7), Bitsenko (7), Stepaniuk (14), Niemcewa (libero) oraz Drozd (3), Dudnyk (6), Welikokon (1), Użwa (1), Tkaczenko (2), Danczak i Karasowa (libero)
Szwecja: L. Andersson (2), Wasserfaller (3), Tabron (3), Lundvall (9), V. Andersson (2), Haak (1), Ahman (libero) oraz Areskoug, Tegenfalk, Topic (5), Blomberg i K. Andersson (libero)


Grające lepiej w ataku Czeszki dyktowały warunki gry na boisku i udanie otworzyły mecz, wygrały pierwszego seta 25:21, liderką w ich zespole była Michaela Mlejnkova. Podrażnione porażką podopieczne trenera Marco Fenoglio od samego początku drugiego seta uzyskały kilkupunktową przewagę, którą utrzymały przez cały czas gry. Nikola Radosova i tym samym Słowacja wygrała tą część meczu w stosunku 25:22. W secie numer trzy po raz kolejny role na boisku odwróciły się ciężar gry na siebie wzięła Mlejnkova w sukurs z pomocą przyszła jej Kossaniyova. Siatkarki te były nie do zatrzymania w ataku, Słowaczki z kolei pomimo dobrego przyjęcia nie były skuteczne w ataku i po raz drugi musiały uznać wyższość swoich przeciwniczek. Czwarty set był ostatnim w tym meczu Czeszki po zaciętej grze na przewagi wygrały go 28:26 i w tabeli wyprzedziły Słowację. Najwięcej punktów dla Czech zdobyły Mlejnkova i Orvosova po 21, a dla Słowacji Palgutova – 14.

Słowacja – Czechy 1:3
(21:25, 25:22, 17:25, 26:28)

Składy zespołów:
Słowacja: Kosekova (4), Hudecova (6), Hroncekova (10), Palgutova (14), Herelova (4), Radosova (9), Jancova (libero) oraz Pencova (4), Oveckova (1), Sunderlikova (1) i Kostelanska (9)
Czechy: Kossaniyova (14), Trnkova (11), Orvorsova (21), Purchartova, Mlejnkova (21), Smidova (6), Dostalova (libero) oraz Kopecka i Rutarova (5)

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela gr. A złotej Ligi Europejskiej kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Europejska

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved