Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Złota LE K, gr. A: Czeszki rzutem na taśmę awansowały do Final Four

Złota LE K, gr. A: Czeszki rzutem na taśmę awansowały do Final Four

fot. CEV

Siatkarki Ukrainy od awansu do turnieju finałowego złotej Ligi Europejskiej dzieliło tylko zwycięstwo z reprezentacją Słowacji. Ukrainki przegrały jednak w Popradzie 1:3, a tę wpadkę wykorzystały Czeszki. Podopieczne greckiego trenera Iannisa Athanasopoulosa pokonały 3:0 Szwecję i zajęły pierwsze miejsce w grupie A, zapewniając sobie udział w Final Four.

Ukrainkom wystarczyło zwycięstwo w meczu z reprezentacją Słowacji, by przypieczętować awans do turnieju finałowego złotej Ligi Europejskiej. W pierwszym secie dość długo trwała zacięta walka punkt za punkt, w końcu przyjezdne wyszły na prowadzenie 21:19, ale w końcówce straciły tę przewagę. W zaciętej walce lepsze okazały się gospodynie i Słowacja prowadziła 1:0. . W drugiej partii po słabszym początku Ukrainki szybko zyskały przewagę i w pewnym momencie prowadziły już 21:14. W końcówce straciły nieco koncentrację, ale wygrały do 21, wyrównując stan spotkania.Zespół Słowacji nie zamierzał jednak ułatwiać rywalkom zadania. Podopieczne trenera Marco Fenoglio grały coraz lepiej i w trzecim secie szybko odskoczyły rywalkom, by w końcówce wygrać do 20 i ponownie objąć prowadzenie w meczu. W czwartej partii Ukrainki poddały się i oddały zwycięstwo niemal bez walki. Słowacja wygrała wysoko do 14 i całe spotkanie 3:1. Najskuteczniejsze w zwycięskim zespole były Karin Palgutova (21 pkt.) i Nikola Radosova (19 pkt.). Ukrainki musiały czekać na wynik ostatniego meczu w grupie i liczyć na potknięcie Czeszek.

Słowacja – Ukraina 3:1
(27:25, 21:25, 25:20, 25:14)

Składy zespołów:
Słowacja: Kosekova (4), Hudecova (1), Hroncekova (7), Palgutova (21), Herelova (2), Radosova (19), Jancova (libero) oraz Pencova (8), Oveckova, Szaboova, Spankova (libero) i Kostelanska (11)
Ukraina: Karpec (9), Politanska (2), Denysowa (6), Dorsman (10), Bycenko (14), Stepaniuk (16), Niemcewa (libero) oraz Dudnyk (1) i Drozd (3)


Reprezentacja Czech przystąpiła do meczu ze Szwecją znając już wynik spotkania swoich rywalek w Popradzie. Podopieczne trenera Iannisa Athanasopoulosa musiały wygrać z drużyną, która nie zdobyła jeszcze punktu w tegorocznych rozgrywkach. Już pierwszy set pokazał, że Czeszki chcą wystąpić w finałach Ligi Europejskiej. Gospodynie miały zdecydowaną przewagę i pewnie wygrały ze Szwedkami 25:11. W drugiej partii Czeszki również wysoko prowadziły, jednak w końcówce pozwoliły rywalkom odrobić część strat. Mimo to gospodynie wygrały do 20 i prowadziły już 2:0.

W trzeciej, jak się potem okazało ostatniej partii spotkania Czeszki kontrolowały grę i cały czas miały bezpieczną przewagę. Ostatecznie ponownie wygrały do 20 i całe spotkanie 3:0 i mogły świętować awans do turnieju finałowego. Świetny mecz rozegrała Michaela Mlejnkova, która zapisała na swoim koncie 15 punktów.

Czechy – Szwecja 3:0
(25:11, 25:20, 25:20)

Sklady zespołów:
Czechy: Kossanyiova (13), Orvosova (10), Purchartova (4), Mlejnkova (15), Smidova (1), Holaskova (3), Dostalova (libero) oraz Patockova (1), Vankova (libero), Sustrova i Kopecka
Szwecja: Wasserfaller (4), Tabron (11), Topic (2), Lundvall (9), Andersson V. (1), Haak A. (7), Andersson K. (libero) oraz Ahman (libero), Andersson L. (4) i Tegenfalk

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy A złotej Ligi Europejskiej kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Europejska

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved